-
Fellobbant az öröm gyertyalángja
Advent harmadik vasárnapján a Bakony Népzenei Együttes műsora várta az érdeklődőket a Városház téri színpadon, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő és Berze János református lelkész osztotta meg ünnepi gondolatait, hogy aztán fellobbanhasson a várakozás harmadik gyertyájának lángja is.
2025.12.14. -
A Vidishop ünnepi nyitvatartása
A VidiShop az ünnepek előtt is hétfőnként, szerdánként és péntekenként 10 órától 17:30-ig tart nyitva - ebédszünet 13:00-13:30-ig -, egészen december 22-ig. A VidiShop 2025. december 23-tól 2026. január 16-ig zárva tart!
2025.12.14. -
Júniusra költözik a FEZEN
A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.
2025.12.14. -
Élmény ajándékba
Varázslatos jégrevünek lehetett részese a Fehérvár VIP Klub két adományozójának jóvoltából szombat este a MET Arénában közel kétszáz nehéz sorsú, vagy fogyatékossággal élő fiatal és nevelőszüleik, valamint az őket segítő gondozók és gyermekeik. A Jégvarázs műsora előtt Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a jégshowra érkezőket.
2025.12.13.
Tizedik alkalommal díjazta a sportszerető gyerekek rajzait az Alba Fehérvár
Kedvenc Alba-játékosaikat, vagy az egészséges életmódot ábrázolhatták azok a 6 és 14 év közötti fiatalok, akik részt vettek az Alba Fehérvár és a Patika Plus idei rajzpályázatán.
Az alkotások bármilyen technikával készülhettek, így volt grafitceruzás, víz- és akrilfestékes, valamint zsírkrétás pályamű is. A sportegyesület és a PatikaPlus évek óta örömmel rendezi meg a pályázatot, ahol az elmúlt években a gyerekek legemlékezetesebb sportélményeiket, kedvenc játékosaikat, vagy éppen saját magukat is megalkothatták. Csütörtök délután a díjnyertes alkotók az Alba Regia Sportcsarnokban az Arconic-Alba Fehérvár és az Alba Fehérvár KC sportolóiól, Takács Milán és Balsay Ádám kosárlabdázóktól, valamint Szabó Eszter és Flatsker Fanni kézilabdázóktól vehették át nyereményeiket.
Kedvenc kosárlabdázó kategóriában a 6-9 évesek között Gyaraki Anna Alíz alkotása lett az első, ugyanebben a kategóriában a 10-14 év közötti gyermekeknél pedig Grill Alíz állhatott a képzeletbeli dobogó legfelső fokára. A kedvenc kézilabdázójuk ábrázolásával nevező 6-9 évesek között Szabó Zoé, még a 10-14 éveseknél Dörögdi Anna Edit végzett az első helyen. A PatikaPlus Egészségesen élek kategóriájában Kovács Krisztián, Kálmán Maya, Bleján Virág és Kovácsi Dominik vehetett át díjat. A helyezettek teljes listáját a csapat közösségi oldalán, ide kattintva érhetik el.