Tíz emberrel hozta döntetlenre a meccset a Vidi a Ligakupában

1-1-es döntetlent játszott a Videoton a Budapest Honvéd otthonában, a Ligakupa középdöntőjének A-csoportjában, így eldőlt, hogy a DVSC-TEVA jutott ebből a négyesből a sorozat fináléjába. A fehérváriak szerezték meg a vezetést, de a szünet után tíz emberre fogyatkozott a Vidi, és a piros-feketék Palásthy révén egalizálni tudtak.

2010.03.31. 18:05 |

Az első negyedórában szerzett Videoton-góllal (Lelkes 14 méterről vette be a Honvéd kapuját) és hullámzó játékkal telt el az első játékrész, melynek a hajrájában pörögtek fel igazán az események, a hazai oldalon Bojtor, fehérvári részről pedig Lencse veszélyeztetett.

A szünetet követően, az 54. percben jött el a meccs fordulópontja: Sötét Dávid kapott piros lapot a Videotonból, miután utolsó emberként szabálytalankodott. A kiállítást követő szabadrúgást Gohér a 16-os sarkáról a kapufára tekerte.

A szünetben a fehérvári kapuba beállt Halasi több ízben is meg tudta akadályozni, hogy az emberelőnyben nagy fölénybe kerülő Honvéd kiegyenlítsen, de a fiatal portás a 73. percben már tehetetlen volt: Gohér jobb oldali szabadrúgása veszélyesen csavarodott a Vidi kapuja elé, és Palásthy nem hibázott, 2 méterről, bevetődve a kapuba lőtte a labdát – írja a vidi.hu. A hajrában mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de az eredmény nem változott, az 1-1 pedig azt jelenti, hogy a DVSC-TEVA 100 százalékos biztonsággal megnyerte a Ligakupa középdöntőjének A-csoportját, és ott is lesz a sorozat fináléjában.

Budapest Honvéd – Videoton 1-1 (Palásthy 73., ill. Lelkes 14.)