-
Halünnep 11. alkalommal
Idén is várja a vendégeket a Palotavárosi tavaknál a város egyik legnépszerűbb gasztronómiai eseménye, a Fehérvári Halünnep. A főzőversenyt, színpadi és családi programokat kínáló eseményt május 9-én, szombaton rendezik meg.
2026.05.03. -
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01.
Természeti csodák Fehérvár Főterén - megnyílt a láthatatlan természetfotós, Máté Bence kiállítása
Az idei évben a 623 természetfotóból álló szabadtéri tárlatát két helyszínen mutatja be a világszerte ismert természetfotós, ebből a hazai kiállításnak Székesfehérvár ad otthont augusztus 27-től egy hónapon át, majd októbertől Strasbourgban lesz látható.

Máté Bence kiállítását pénteken este nyitották meg a Városház téren, ahol Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András köszöntötte a láthatatlan természetfotóst és az egybegyűlteket. Mint mondta először 2019-ben beszélgettek a kiállításról, aztán a járvány sajnos átírta a kiállítás időpontját. A képek a természet legcsodásabb dolgait hozták el Székesfehérvárra a nemzet történelmi bölcsőjébe. Miközben a képeket csodáljuk, láthatjuk azt, hogy mit is kellene sokkal jobban védenünk és őriznünk. Az elmúlt másfél év is sokunkat rádöbbentette, hogy mekkora tisztelettel tartozunk a természet iránt és mennyivel nagyobb alázattal kell a természet felé fordulnunk. 
Idén Magyarországon csak Fehérváron látható a tárlat, ahonnan Strasbourgba utazik, az Európa Tanács Miniszteri Bizottság magyar elnökségének kulturális programjaként.
A tavalyi kiállítássorozat hat állomásos lett volna, idén pedig csak egy hazai helyszín fért be a programba és Csete Gábor motivált, hogy hozzuk Székesfehérvárra a kiállítást - mondta Máté Bence a megnyitón.
A Pusztaszeren élő alkotó 15 éves korában kezdett természetfotózással foglalkozni. Hamar kiderült, hogy az elszánt fiatalembernek helye van e területen. 2010-ben, a kiállításon is látható Árnyjáték című képéért a szakma Oscar-díjának tartott „Az év természetfotósa” címet is elnyerte.
Az elmúlt két évtizedben nyert több mint hétszáz díj mellett tavaly a Forbes magazin címlapjára került, 2021-ben pedig a Magyar Arany Érdemkeresztet is megkapta. A láthatatlan természetfotós, Máté Bence nagy utat járt be több mint húsz év alatt.
Az ÖKK Podcast adásában Máté Bence többek között mesél arról, hogy milyen is egy igazán jó les, hallhatunk a képek születésének történetéről, és a beszélgetés során a szerkesztő számára új értelmet nyert az idő fogalma is.
A kiállítás honlapja: matebencekiallitas.hu
Máté Bence honlapja: matebence.hu