Térdre kényszerült Győrött a Fehérép-Alcoa FKC

A Győri Audi ETO hazai pályán 33–26-ra győzött a Fehérép-Alcoa FKC együttese ellen a női kézilabda-bajnokság második fordulójában. Az első félidőben végig fej fej mellett haladtak a csapatok, a szünet után viszont 5–0-s rohamot produkáltak a győriek úgy, hogy a fehérváriak tíz percen át nem találtak a kapuba, majd ezt követően a hazaiak már nem is engedték felzárkózni a Sótonyi-csapatot. Győri Audi ETO KC–Fehérép-Alcoa FKC 33–26 (15–14)
2008.09.14. 23:30 |

A női kéziilabda NB1 második fordulójában egyértelműen a bajnoki címvédő volt a Fehérép-Alcoa FKC győri vendégszereplésének, azonban a Sótonyi László dirigálta együttes az első félidőben remekül tartotta magát, és egyenrangú partnerként kézilabdázott. Laima Bernataviciute már az első játékrészben hat góllal terhelte a győri hálót, s az ő nagyszerű játéka is kellett ahhoz, hogy a szünetben csupán egy góllal, 115-14-re vezessen az ETO.

Fordulás után aztán nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak Görbiczék, és állva hagyták a fehérváriakat. A Fehérép tíz percen egyszer sem tudta bevenni Pálinger kapuját, míg a Győr 5-0-s sorozatot produkált, mindezzel eldöntve a találkozót. A zöld-fehérek elsősorban Deáki és Herr Anita közbenjárásával távol tartották maguktól az FKC-t, volt olyan pillanat, amikor tíz gól volt a két csapat között, de a mérkőzés végére azért valamelyest magukra találtak a vendégek, és megúszták a nagyon méretes zakót. A Győri ETO végül 33-26-ra nyert, igazolva a papírformát, de a Fehérép játékosai is jelezték: számolni kell velük az idei bajnokságban.

Győri Audi ETO KC–Fehérép-Alcoa FKC 33–26 (15–14)