-
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik. Sopron KC-Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Kézilabdatábor gyerekeknek
A hagyományokhoz hűen idén is megrendezi nyári kézilabdatáborait az Alba Fehérvár KC, melyekre a 2012-2019 között született lányok jelentkezését várják. A határidő május 31-e.
2026.05.05. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Teljes az Alba-légió: Cleveland Melvin érkezik
Újabb amerikai kosarassal köt szerződést az Alba Fehérvár az új szezonra. Cleveland Malvin 4-es és 3-as poszton is bevethető, 203 centiméter magas, a De Paul Egyetemen idén végzett játékos, aki részt vett az NBA háttérligájának számító D-League küzdelmeiben is. Jövő héten érkezik, amikor már a vezetőedző,Marcel Tenter is itt lesz és személyesen döntheti el, az egyhetes próbajáték után marad-e Melvin.
2014.08.25. 09:48 |
Újabb amerikai kosarassal köt szerződést az Alba Fehérvár az új szezonra. Cleveland Malvin 4-es és 3-as poszton is bevethető, 203 centiméter magas, a De Paul Egyetemen idén végzett játékos, aki részt vett az NBA háttérligájának számító D-League küzdelmeiben is. Jövő héten érkezik, amikor már a vezetőedző, Marcel Tenter is itt lesz és személyesen döntheti el, az egyhetes próbajáték után marad-e Melvin.
"Jelen pillanatban nekünk egy 3-4-es kombóra van szükségünk, akinek a mutatói a dobásokat illetően is jók. Cleveland Melvin megfelel ezeknek a paramétereknek, ponterős és atletikus játékos, két poszton bevethető az adott ellenféltől és feladattól függően"- mondta a legújabb kiszemeltről Marcel Tenter. Az Alba Fehérvár edzője (aki jelenleg a román válogatottat vezeti az EB-selejtezőkön) személyesen választotta harmadik légiósát is, ahogy a korábban leigazolt Lasan Kromah és Dalibor Djapa esetében is döntő szava volt.

Cleveland Melvin jó számokat produkált az NCAA-ben a De Paul Egyetem színeiben, utolsó évében 16 pont fölött átlagolt és 6 lepattanót szedett meccsenként. 203 centi magas, amiből következik, hogy a gyűrű alatt is használható, 4-es poszton számíthat rá az Alba - de mezőnyből, 3-ason is veszélyes lehet. Megfelelhet a fehérváron megszokott sztenderdnek, amely szerint általában volt atletikus, jól ugró, gyors játékra alkalmas amerikaija az Albának. Jövő héten, már a válogatottól érkező Supola Zoltánnal és Csorvási Milánnal, valamint Marcel Tenterrel együtt kapcsolódik be a felkészülésbe.
Az Alba ezen a héten is játszik két edzőmeccset, pénteken Veszprémben, szombaton pedig itthon a Veszprém ellen.