Tekerve vagy hajtva? Mindegy! – ismét Palacsinta Péntek augusztus 26-án

Ismét megrendezik a Palacsinta Pénteket a Vízivárosban. Augusztus 26-án 10 és 14 óra között szeretettel várják a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt a Budai út 64. szám alatti LISZI Iroda előtt kialakított sátorban. A nyárbúcsúztató, vidám sulikezdő programon többek között kakaós, fahéjas és ízes palacsintával kínálják a résztvevőket.
2022.08.23. 13:06 |
Tekerve vagy hajtva? Mindegy! – ismét Palacsinta Péntek augusztus 26-án

2019-ben hagyományteremtő szándékkal kezdődött el a Palacsinta Péntek. Akkor több mint 700, tavaly pedig már több mint 800 darab fogyott a közkedvelt finomságból – hangzott el a közösségi programot beharangozó sajtótájékoztatón.

Dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő elmondta: a nyarat követően a gyerekek óvodába, iskolába mennek, ami kötelesség a számukra. A szeretettel teli Palacsinta Péntekkel igyekeznek jó kedvet teremteni, megédesíteni augusztus utolsó péntekét.

A LISZI elé felállított sátorba hívják és várják a vízivárosiakat és mindenki mást, gyereket, felnőttet egyaránt, akinek van kedve a finomsághoz. „A helyszínen sütjük, tekergetjük, hajtogatjuk a palacsintát, és élvezni fogjuk a csacsogással, vidámsággal teli napot!” – fogalmazott a képviselő.

Az ötletgazda Pisch Norbert, az ART Kulturális Egyesület elnöke hozzátette, a legnépszerűbb mindig a kakaós palacsinta, de sokan szeretik a fahéjasat, így mindkettő lesz idén is. Az ízesnek többféle változatával készülnek. A palacsintákat a helyszínen sütik és a fogyasztó kívánsága szerint töltik meg. Idén is sok résztvevőre számítanak.

Fehérvári színes

  1. Fedezd fel családodat!

    Fedezd fel a családodat! címmel egy izgalmas előadásra készülnek a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Április 15-én, szerdán 17.00 órai kezdettel W. Barna Erika ismert kézíráskutató, grafoterapeuta lesz az intézmény vendége, akinek a közreműködésével feltárulnak a kézírások, a rajzok és a családi kapcsolatok, történetek közötti mély összefüggések.

    2026.04.14.
  2. Nyílt nap a Sóstón

    Vidám, ingyenes családi nap lesz április 18-án szombaton a Sóstó Vadvédelmi Központ negyedik születésnapja alkalmából. Ismeretterjesztő programok, interaktív standok, érdekes előadások, és madárgyűrűzés is színesíti majd a nyílt napot.

    2026.04.14.
  3. Önkéntesek az iskolában

    A SZÉPHŐ Zrt. társadalmi felelősségvállalási tevékenysége keretében április 9-én önkéntes programot szervezett, amelynek során közép- és felsővezetői aktív szerepet vállaltak egy nemes cél megvalósításában.

    2026.04.14.
  4. Nyári sporttábor

    Székesfehérváron idén nyáron is különleges sporttábor várja a 8-16 éves gyerekeket „Legyél minden nap más sportoló!” mottóval. A szervezők célja, hogy a résztvevők egyetlen hét alatt többféle sportágba is betekintést nyerhessenek, és megtapasztalják a mozgás örömét változatos, élményközpontú foglalkozásokon keresztül. A táborban olyan sportok is szerepet kapnak, mint a boksz, futball, kézilabda, úszás, futás, tenisz vagy éppen a judo.

    2026.04.14.