Távolabb a döntőtől - Magyar Kupa negyeddöntő első mérkőzés: Kaposvári KK - Albacomp 95-77

A kaposvári "hármasugrás" első dobbantása nem sikerült túl jól: simán kikapott az Albacomp kosárlabda csapata a kupanegyeddöntő "odavágóján". Figyelmeztető jel ez önmagában is, hát még, ha a bajnoki alapszakasz szempontjából nagyon fontos következő kaposvári meccsre gondolunk, azonban előtte még visszavágó Székesehérváron...

2005.04.07. 12:47 |

A kaposvári "hármasugrás" első dobbantása nem sikerült túl jól: simán kikapott az Albacomp kosárlabda csapata a kupanegyeddöntő "odavágóján". Figyelmeztető jel ez önmagában is, hát még, ha a bajnoki alapszakasz szempontjából nagyon fontos következő kaposvári meccsre gondolunk. De előtte még visszavágó Fehérváron.

Kaposvári KK - Albacomp 95-77 (24-26, 24-19, 29-13, 18-19)

Kaposvár: Strnad 20/3, Moseley 24/9, Dénes 9/3, Kunc 15/3, Trepák 4. Csere: Szőke 10/6, Filipovocs 3/3, Wylie 8.

Albacomp: Nisavics 8, Spivey 24/3, Behr 4/3, Góbi 21, Bencze 6. Csere: Petrovics 5, Bódi 9/3, Soós, Gáspár.

Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, bár a második negyedben már átvette az irányítást a Kaposvár. Fordulás után pedig el is döntötte a mérkőzést, az Albacomp pocsék harmadik negyedbeli teljesítményének is köszönhetően. Ismét nagyon sok pontot kapott Farkas Sándor együttese, amire nem, vagy csak részben lehet magyarázat Younger hiányzása. Egy tisztes vereség még belefért volna, hiszen a továbbjutást a visszavágón is ki lehet harcolni, ám Dénes -alighanem időn túl dobott, ám megadott- triplája olyan különbséget állított be, ami nagyon nehézzé teszi ezt.