Tatán léptek tatamira a Fehérvár Karate Akadémia növendékei

Szombaton, Tatán került megrendezésre a Renmei Kupa elnevezésű területi kyokoshin karate verseny, ahol 340, jobbára utánpótlás korú sportoló mérhette össze erejét és tudását formagyakorlat, testvédős pontozásos közdelem és testvédős KO küzdelem versenyszámokban.

2019.02.11. 08:53 |

A Fehérvár Karate Akadémia 24 versenyzőt vonultatott fel a viadalon, akik a Kajdi István, Fekete-Páris Szabolcs, Kántor Sándor, Mayer Gábor alkotta edzői team irányításával összesen 31 érmet szereztek. Az edzők és a versenyzők számára is remek gyakorlási és erőfelmérési lehetőséget biztosított ez a rendezvény a Diákolimpiára való felkészülés hajrájában, míg az Akadémia három bírója, Mátó Katalin, Bőke Béla és Kreitl Péter is bővíthette bírói tapasztalatait.

Kosik Kristóf

A felnőtt „C” kategóriások nehézsúlyú mezőnyében Király Zoltán, egy fejtalálattal és egy test ko-val kivívott győzelmek után aranyérmet szerzett.

A február 16-án megrendezésre kerülő felnőtt Magyar Bajnokságon Dezső Kata száll majd harcba a női -55kg bajnoki címéért.