-
Ne dőljön be nekik!
Az elmúlt napokban több sértettet is megtévesztettek banki és hatósági szerepbe bújó bűnözők, akik különböző legendákkal vették rá áldozataikat adataik kiadására.
2026.03.17. -
Rollertolvajok rendőrkézen
Az egyik férfi a Teleki Blanka Gimnázium előtt próbált meg elvinni egy elektromos rollert, de a járőrök még közben tetten érték. A másik elfogott gyanúsítottat három korábbi székesfehérvári lopással hozták összefüggésbe, és őrizetbe is vették.
2026.03.13. -
TOP 50-es bűnözőt fogtak
Kápolnásnyéken fogták el azt a férfit a rendőrök, aki ellen a Székesfehérvári Törvényszék adott ki körözést. Az elítélt nem kezdte meg börtönbüntetését, amire 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális kényszerítés bűntett elkövetése miatt ítélték.
2026.03.09. -
Rendőrkézen a páros
A rendőrséghez fordult segítségért egy 77 éves székesfehérvári férfi, aki március 3-án délelőtt vált bűncselekmény áldozatává. A gyanú szerint egy perkátai páros fosztotta ki őt.
2026.03.05.
Társasházak tűzvédelme - nyílt napok a fehérvári kirendeltségen is
Amennyiben valaki nincs tisztában azzal, hogy a társasházban hova szabad vagyonvédelmi rácsot felszerelni, hol lehet a kerékpárt tárolni, hova lehet kitenni a kukát, vagy éppen a virágot, az most a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség nyílt napján választ kaphat. Három napon keresztül, szeptember 18. és 20. között minden nap 10 és 16 óra között az ország valamennyi kirendeltségén várják az érdeklődőket.
2017.09.14. 16:55 |
A tűzoltók egész évben sorra járják a társasházakat és ellenőrzik azok tűzvédelmi helyzetét. Ezeknek az ellenőrzéseknek a célja nem a bírságolás, hanem az épületben élők biztonságának javítása, azonban gyakran mégis több százezer forintos bírságot kell súlyos, vagy ismétlődő hibák miatt kiszabni. Tavaly mintegy nyolcszáz alkalommal riasztották a tűzoltókat társasházban keletkezett tűzhöz, a hazai társasházakban összesen 3400 négyzetméternyi területen pusztítottak a lángok. Idén eddig 579 ilyen eset volt, nagy valószínűséggel ezeknek egy részét meg lehetett volna előzni.
A Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltséget a Szent Flórián körút 2. alatt találja!