Tápai-gólparádé a DVSC ellen

34-29-re győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata a DVSC ellen hazai pályán szombaton. A székesfehérvári együttes legeredményesebb játékosa és a találkozó legjobbja a 10 gólt szerző Tápai Szabina lett.

2004.02.01. 11:50 |

Az FTC elleni szerdai mérkőzésen biztató játékot produkált a Cornexi, ám akkor egy balszerencsés góllal kikaptak a fehérváriak. Tegnap a DVSC-t fogadták Sitiék. A vendégek szereztek vezetést, ám Georgeta és Tápai góljainak köszönhetően az első 10 perc 6-3-as hazai vezetéssel zárult. A félidő közepén apróbb hazai pontatlanságok miatt 1 gólra feljött a DVSC, ám a játékrész utolsó percében gyors hazai gólokkal sikerült 3 gólos előnyre szert tenni.
A második félidő elején sikerült növelni az előnyt, a 7. percben Csenki góljával már 4 gól volt az előny. Ám következett egy fehérvári hullámvölgy, amelynek során a 17. percben átvette a vezetést a DVSC. Megrázta magát a Cornexi, és három perccel később ismét a hazaiak vezettek kettővel. A végjátékban pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a Cornexi és végül 5 góllal, 34-29-re győzött. A mérkőzés legjobbja a Cornexi-Alcoa 18 éves tehetsége Tápai Szabina lett 10 góllal, Csenki 9, Georgeta 6, Gisca 4, Siti3, Kenyeres és Tóth 1-1 gólt szerzett.