-
Zöld Szombat Fehérváron
Június 27-én, szombaton 10 órától a Zöld Szombat keretében a Fehérvári Zöld Közösség izgalmas előadásokkal várja az érdeklődőket a VMK Budai Úti Tagkönyvtárában. A délelőtt folyamán a közösségi kertekről és az otthoni önfenntartásról kaphatnak hasznos tippeket a résztvevők. Mindenkit szeretettel várnak az előadásokra!
2026.06.26. -
Kertmozi Öreghegyen
Folytatódik a nyár egyik legnépszerűbb programsorozata, a Kertmozi Székesfehérváron. Június 26-án és 27-én, pénteken és szombaton az Öreghegyen lesznek a szabadtéri filmvetítések. Két parádés vígjátékkal várják a közönséget.
2026.06.25. -
Zöldebb, árnyékosabb Fehérvárért!
Az egyre forróbb nyarak, a hőhullámok és az aszály mindannyiunk életét érintik. Ezért fontos, hogy városunk fejlesztései során kiemelt figyelmet kapjon a fák és zöldfelületek védelme, az árnyékolás növelése, a vízmegtartás és természeti értékeink megőrzése.
2026.06.25. -
Limonádé túra Sóstón
Hűsítő limonádé túrára várják a természetbarátokat június 27-én, szombaton a Sóstó Természetvédelmi Területen. A kirándulás 10.15 órakor a Látogatóközponttól indul, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges.
2026.06.25.
Tanítson bennünket példájuk! - színes diplomás pedagógusokat köszöntöttek
A Pedagógus Szakszervezet és Székesfehérvár Önkormányzata évek óta megemlékezik a város pedagógusairól.
A hagyományok szerint minden év novemberében vehetik át „színes” diplomáikat azok az óvodapedagógusok, tanítók és tanárok, akik 50,60,65,70,75,80 éve fejezték be tanulmányaikat és kezdték meg pályafutásukat.
Az ünnepelteket a Táncsics Mihály Általános Iskola diákjai köszöntötték. Citerakísérettel énekeltek népdalokat és játszottak népi gyermekjátékokat a másodikosok, majd Tali Gitta Akire sokat gondolok című versét szavalta el Hendrich Míra nyolcadik osztályos tanuló. A műsort az énekkar zárta Babits Mihály örök érvényű sorait dalolva, amely szerint „…akinek szép a lelkében az ének, az hallja a mások énekét is szépnek.”
A pedagógus hivatás nem könnyű: nevelésről, oktatásról, értékteremtésről szóló szolgálat - kezdte köszöntőjét dr. Cser-Palkovics András polgármester.
Az összegyűltek tanításban, nevelésben eltöltött több évtizedes munkájukkal megalapozták a város óvodáiba, általános és középiskoláiba járó gyermekek tudását. Az egykori kollégák, tanítványok, családtagok jelenlétében Székesfehérvár közössége nevében mondunk köszönetet ma annak a 45 pedagógusnak, akik városunkban gyakorolták hivatásukat. „Nekünk, az egykori tanítványoknak az a feladatunk, hogy ne feledkezzünk meg arról, mit köszönhetünk azoknak, akik kisgyerekkortól felnőttkorig kísérnek bennünket: segítenek a pályaválasztásban, hogy az életben majd megálljuk a helyünket. Amikor csak tudunk, köszönjük is ezt meg nekik.”
A MusiColore énekegyüttes James Moore Ír áldás című művével köszöntötte a pedagógusokat, majd a város polgármestere és a szakszervezet vezetője adta át az arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket. Az ünnepség zárásaként Mészáros Attila alpolgármester mondott pohárköszöntőt. „Több ezer óvodás és iskolás háláját szeretném kifejezni a város közössége nevében azért a szeretetért, gondoskodásért, amelyet az elmúlt évtizedekben az óvodásokért, általános és középiskolásokért tettek. Székesfehérvár mindig büszke volt diákváros jellegére, amelynek Önök nélkülözhetetlen tartóoszlopai voltak.”