-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Támogatás a tehetségeknek - 83 diák vehetett át Tóth István ösztöndíjat
A nyolcvanhárom díjazott egy éven keresztül kap havi 5.500 és 12.000 forint közötti összeget tanulmányai támogatására.
A támogatásban részesülő székesfehérvári általános és középiskolásokat, illetve felsőoktatásban tanulókat a Városháza Dísztermében köszöntötte dr. Cser-Palkovics András polgármester és Fűrész István, a Tóth István-Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány kuratóriumának elnöke.
Az ösztöndíjak átadása előtt Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a valóban szívből jövő ösztöndíjról van szó, hiszen a Tóth házaspár nem felejtette el, hogy honnan indult és amikor tehették, megadták ezt a segítséget, ma pedig azért lehetünk itt, mert gondoltak városukra.
Székesfehérvár polgármestere szólt arról is, hogy jó helyre került a segítség a kuratórium jóvoltából. "Legyetek büszkék erre az ösztöndíjra, hiszen ezt az eredményt ti értétek el! Ez az ösztöndíj azért jött létre, mert vannak olyan ügyes, tehetséges fiatalok, akik ezért megdolgoztak.." - szólt a diákokhoz a polgármester, aki azt kívánta az ösztöndíjasoknak, hogy találják meg azt a hivatást, amiben ki tudnak teljesedni és nem munkaként élik meg.
A közalapítvány azon székesfehérvári diákokat támogatja, akik jó tanulmányi eredményt értek el és anyagi, családi körülményeik miatt az ösztöndíj sokat számít ahhoz, hogy megfelelően folytathassák a tanulmányaikat. A jelentős alaptőke ellenére a kamatok évek óta nem fedeznék a hagyatéki és alapítói célok teljesülését, ezért Székesfehérvári Önkormányzata saját költségvetéséből járul hozzá, hogy minél több diáknak nyújthassanak támogatást.
A kuratórium az alkalmazott értékelési, pontozási rendszerrel most is arra törekedett, hogy az ösztöndíj a nehezebb helyzetben levők tanulmányi eredményességét fokozottan segítse, de egyúttal elismerje és ösztönözze a viszonylag jobb helyzetben levőket is.
Az átadó különlegessége volt, hogy ebben az évben az ösztöndíjasok köszöntötték műsorral a társaikat, és köszönték meg a támogatást. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói Novák Aporka Telemann a-moll szonátájának I. és II. tételét szólaltatta meg furulyán, míg Philippe Gaubert Nocturne et Allegro Scherzo művét Pintér Bernadett fuvolista adta elő.
A műsor után az ösztöndíjak ünnepélyes átadása következett. A Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjra összesen nyolcvanhat pályázat érkezett, amelyből nyolcvanhárom nyert támogatást. A Városháza Dísztermében tartott ünnepségen öt általános iskolás, ötven középiskolás és huszonnyolc felsőfokú oktatásban tanuló diák vehette át Cser-Palkovics András polgármestertől az ösztöndíjról szóló dokumentumot.