Támadásban szenvedett, de nyert hazai pályán az Alba Fehérvár

A Kecskemét ellen játszotta újabb hazai meccsét a fehérvári kosrácsapat. A Szegedtől elszenvedett vereség után a védekezésen sikerült javítani, támadásban viszont ritkán találta a ritmust az Alba. Az utolsó percekben még volt, hogy a vendégek vezettek, a végjátékban aztán Vojvoda vezetésével a maga javára fordította a meccset az Alba.
2021.01.06. 18:47 |

Triplazáporral kezdett az Alba: Curry, Vojvoda és Davis is betalált, miközben a Kecskemét többször dobásig sem jutott. 11-2-nél azonban megállt a tudomány, a vendégek védekezésén nem találta a rést a Fehérvár. Wittman vezérletével feljött a KTE, a negyed utolsó akciójával akár vezethetett volna, de Krahodzic rontott.

Markovics és Csorvási is pályára léphetett, vagyis lassan teljes a fehérvári keret, a center aktivitása pontokat is hozott. A második negyedben a vendégek kértek előbb időt, miután az ötödik triplát is megkapták, de ez bejött, mert utána ők dobtak kettőt. Nem játszott jól az Alba, Forray Gábornak is időt kellett kérnie egypontos hátrányban (24-25). Sikerült fordítani szünetig, de egyik csapat sem lehetett büszke arra, amit támadásban mutatott.

A harmadik negyed Davis kosaraival indult, és amikor gyors támadásból Ahmad is betalált, miközben a vendégek még egyszer sem, jött az időkérés. Ha már a dobás nem ment, a védekezésbe beltette a melót a Forray-csapat, Davis pedig vállára vette a pontszerzés terhét. Elhúzott tízzel az Alba, a másik oldalon Wittmann triplái tartották versenyben a Kecskemétet. 50-42-ről indult a negyedik negyed.

Dramicsanyin két triplával tett róla, hogy azonnal szoros legyen, az Alba pedig újfent elbizonytalanodott. Thomas első pontjaival egyenlő lett (52-52), időt kért a hazai mester. A vendégeknél Jaramaz is megmutatta, hogy jól céloz kintről, és az utolsó percekbe váltott vezetéssel mentek be a csapatok. A végén Vojvoda villanásai döntöttek, kosarat dobott, labdát szerzett, gólpasszt adott. Nehezen, de behúzta a kötelezőt az Alba.

Alba Fehérvár – Duna Aszfalt – KTE 66-60 (14-13, 15-15, 21-14, 16-18)
Alba: Turner 4, Curry 15/9, Vojvoda 16/9, Davis 17/6, Omenaka 2. Csere: Ahmad 4, Markovics 3, Csorvási 4, Lukács N., Takács Ma. 1.