-
Harmadik hellyel tértek haza
A hétvégén Budapesten szervezték meg az I. Hirzer Ferenc emléktornát. A 24 fős nemzetközi mezőnyből végül a harmadik helyig sikerült menetelnie a Főnix Gold FC U8-as csapatának.
2026.05.04. -
Vereség a BVSC ellen
A Videoton a BVSC otthonában kapott ki 1-0-ra, a gólt Dénes szögletből csavarta a fehérvári kapuba. A Vidi egy kapufáig jutott Zsótér Donát révén. A 28. fordulóban eldőlt az is, hogy a Honvéd feljutott az élvonalba. BVSC-ZUGLÓ–VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 1-0 (1-0)
2026.05.03. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Talpraállás a meccsen - és remélhetőleg a szezonban is
Nehéz periódusban, keretátalakítás közepette fogadta az alapszakasz utolsó előtti meccsén a Sapa Fehérvár AV19 a Dornbirnt. A szezonban sokkal több pontot gyűjtöttek eddig a fehérváriak, de az elhúzódó negatív szériában várható volt, hogy nagyon küzdeniük kell a győzelemért: megtették, és 0-2-ről fordítva 4-3-ra nyertek, fontos pontokat szerezve az alsóházi középszakasz előtt.
Sapa Fehérvár AV19 - Dornbirn 4-3
Sapa Fehérvár AV19 - Dornbirn 4-3
2013.01.18. 22:09 |
Nehéz periódusban, keretátalakítás közepette fogadta az alapszakasz utolsó előtti meccsén a Sapa Fehérvár AV19 a Dornbirnt. A szezonban sokkal több pontot gyűjtöttek eddig a fehérváriak, de az elhúzódó negatív szériában várható volt, hogy nagyon küzdeniük kell a győzelemért: megtették, és 0-2-ről fordítva 4-3-ra nyertek, fontos pontokat szerezve az alsóházi középszakasz előtt.
Ladányi balázs után, mint megírtuk, Eric Johansson szerződését is felbontották Fehérváron, a center Svédországban folytatja. A csatárkontingens megfogyatkozása után sejthető volt, hogy igazolni is fog a Volán, nos, a hírek szerint a szlovák Filip Novák érkezik. A csatár a HK Spisska Nova Vesben kiváló teljesítményt nyújtott, 35 meccsen 20+25=45 pontot szerzett, remélhetőleg hasonló formában folytatja majd Fehérváron is. Kellenek a gólok, bár a Dornbirn ellen végre eredményesek voltak a támadók - igaz, a gólok felét bekkek lőtték.
0-2 után a második harmadban 40 másodperc alatt egyenlítettek a hazaiak, Hetényi, majd Kovács talált be. A lendület kitartott a harmadik harmara is, és Sikorcin már a Volánt juttatta előnyhöz. Egy váratlan lövéssel még egyenlített a kevesebb helyzetet kialakító Dornbirn, de gyors válasza volt a Neliba-csapatnak, az egész meccs legszebb gólja. A csatárerényeket csillogtató Pratt kerülte meg a kaput és húzta be a korongot, kialakítva a végeredményt. Izgalmas volt a finis, levitte kapusát a vendégcsapat, de megharcolt győzelemmel zárta az alapszakasz utolsó hazai meccsét a Sapa Fehérvár. Vasárnap Klagenfurtban záróra - hogy aztán induljon a középszakasz harca a rájátszásért!Sapa Fehérvár AV19 - Dornbirn 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)