-
Rá kell lőni, Lajos!
A fenti szavakat Gulyás László, az UEFA-Kupa-menetelést végigkísérő sportriporter kiáltotta világgá 1985 májusában, amikor a Real Madrid elleni döntő visszavágójának 86. percében Májer Lajos bombagólt szerzett a Bernabéuban. A sárbogárdi születésű „Matyi” a Videotonban eltöltött tizennégy éve alatt ördögi cselekkel, zseniális gólpasszokkal és felejthetetlen alakításokkal lopta be magát a szurkolói szívekbe.
2026.08.24. -
A Kosice ellen játszott a Volán
Pénteken és szombaton a szlovák Extraligában szereplő HC Kosice ellen játszott felkészülési mérkőzéseken mutatkozott be szurkolóinak a Volán. Az első összecsapást a kassaiak 4-1-re megnyerték, amire másnap egy 4-3-as fehérvári győzelem volt a felelet. A szombati összecsapást követően a drukkerek kötetlen beszélgetés és aláírásgyűjtés keretében találkozhattak is a régi és az új kedvencekkel.
2026.08.24. -
Célbaugró bajnokság Börgöndön
Az Albatrosz Repülő Egyesület szervezi a 63. Magyar Nemzeti Ejtőernyős Célbaugró Bajnokságot, tehát idén Börgönd ad otthont a nagyszabású megmérettetésnek. A verseny augusztus 29. és 30. között várja az érdeklődőket a Börgöndi repülőtéren.
2026.08.24. -
Tisztázta a helyzetet a Vidi
Szurkolói ankétot tartott a Videoton FC Fehérvár, amelyen a klub tulajdonosváltásáról és a következő időszak terveiről is fontos részletek hangzottak el. A jelenlegi állás szerint a második pályázóval már a szerződés részleteiről egyeztetnek.
2026.08.20.
Szuper Levente az Alba Volánban
Az Alba Volán SC jégkorong szakosztálya sajtótájékoztató keretében számolt be a csapat új igazolásairól. A fehérvári együttestől többen is távoztak az elmúlt idény végén, így most sem jelentett könnyű munkát a gárda megerősítése. A fehérváriak mindenképpen jobban szeretnének szerepelni az EBEL-ben, mint tették azt a kék-fehérek debütáló évében. Képgaléria a játékosokról

Az osztrák bajnokság rájátszására pályázik a Volán, így nagy reményekkel szerződtették a fiatalabb generáció képviselőit: a Red Bull Salzburg U20-as csapatából Nagy Gergőt, valamint a német Bad Neuheim játékosát Hegyi Ádámot. Dunaújvárosból érkezett a hátvéd Jobb Dávid. A kanadai Blake Forsyth az Idaho Steelheads csapatától igazolt Fehérvárra, az amerikai Todd Jackson – akitől sok gólt várnak a vezetők – az angliai Newcaste együttesétől érkezett. Fekete Dániel hosszú évek után tért vissza Magyarországra, a legutóbb Norvégiában Trondheimben légióskodó csatár is a Volánban folytatja. Az egyik legnagyobb igazolásuk a Fehérvári Ördögöknek kétség kívül a kapusklasszis, Szuper Levente. A Magyar Jégkorong Válogatott elsőszámú hálóőre a Ferencvárosban nevelkedett, Németországban és az Egyesült Államokban is megfordult, legutóbb pedig az olasz Milano Vipers ketrecét őrizte. Szuper Levente reméli, az A-csoportba való feljutással kezdett csoda, most klubszinten folytatódhat a Volán csapatával.
