-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Õsztől a lakótelepeken is házhoz megy a szelektív hulladékgyűjtés Székesfehérváron
Szeptembertől Székesfehérvár lakótelepein is bevezetik a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszert. A családi házas övezetekben nyár eleje óta gyűjtik külön a műanyag és a papír hulladékot, a tömbházas övezetekben pedig minden szinte lépcsőháznak külön papírgyűjtő és külön műanyaggyűjtő edénye lesz. A jelenlegi 58 szelektív hulladékgyűjtő sziget pedig továbbra is a jól megszokott helyeken marad.
2009.08.30. 05:39 |
Szeptembertől Székesfehérvár lakótelepein is bevezetik a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtő rendszert. A családi házas övezetekben nyár eleje óta gyűjtik külön a műanyag és a papír hulladékot, a tömbházas övezetekben pedig minden szinte lépcsőháznak külön papírgyűjtő és külön műanyaggyűjtő edénye lesz. A jelenlegi 58 szelektív hulladékgyűjtő sziget pedig továbbra is a jól megszokott helyeken marad. Az új rendszerről Damsits László, a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda munkatársa és Piber Olivér, a Depónia Kft. haszonanyag-gazdálkodási vezetője tartott sajtótájékoztatót a Városházán.

Õsszel több lépcsőben vezetik be a házhoz manő gyűjtést a lakótelepeken: az első ütemben a Köfém lakótelepen, a Berkes lakótelepen, az Erzsébet utcai tömbházas városrészben, a Lövölde út Huszár utca felöli részén, a Gáz utcában, a teljes Vízivárosban, a József és a Salétrom utcában, illetve a Radnóti, a Pilinszky és a Csanádi téren vezetik be az új rendszert. A tervek szerint 100-120 lakás „kap” egy-egy konténert, amelyekbe tiszta és összepréselt állapotban a pet palackokat, a teljes és gyümölcsleves dobozokat, tisztítószeres és kozmetikai flakonokat, bevásárló szatyrokat, zacskókat helyezhetik el.
Damsits László arra kérdésre, hogy jónak tartaná-e nálunk is, hogy a kommunális hulladék közé került műanyag hulladékért büntetnek azt mondta, hogy helyesnek tartaná, de jelenleg nincsenek meg az ehhez szükséges feltételek. (Több helyen Európában komoly szankciókkal sújtják azokat, akiknek műanyag, fém illetve papír hulladékot találnak a kommunális szemetében)
A hulladékpapír gyűjtők kihelyezése már megkezdődött. Azokba az újságpapírt, a prospektusokat, az irodai papírokat, géppapírt, papírzacskót, kozmetikai és élelmiszerek kartondobozait helyezhetik el a lakók. A papír azonban nem lehet olajos, zsíros, vagy egyéb élelmiszerrel szennyezett – hívták fel figyelmet a sajtótájékoztatón. A szolgáltatás ingyenes. S mivel a szelektív gyűjtéssel csökkenhet a kommunális szemét nagyobb részét alkotó műanyag hulladékok aránya, a lakóközösségek még takarékoskodhatnak is a hulladékszállítási költségen.