-
Papp Milán is távozik
A Videoton FC Fehérvár közös megegyezéssel szerződést bontott Papp Milánnal, ezzel egyidejűleg felbontásra került kölcsönszerződése is, így a játékos visszatér a Kecskeméti TE csapatához.
2025.12.20. -
Volán vereség Grazban
Pénteken este a Graz 99ers otthonában lépett jégre a Hydro Fehérvár AV19 csapata. A hazaiak rohamai és kétgólos vezetése után a 47. percben sikerült a Fehérvárnak egyenlítenie, azonban végül a graziak magabiztosan nyerték meg a meccset. Az első harmadban Rejola bravúrjai tartották meccsben a Volánt, de a folytatásban már ő sem tehetett semmit. A Volán vasárnap a MET Arénában javíthat a Linz ellen.Graz 99ers - Hydro Fehérvár AV19 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
2025.12.19. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Sztárparádé az "Örök városban"
1935 óta rendezik meg május második hetében a hagyományos római tenisztornát. Mára elérték a szervezők, hogy a négy Grand Slam-torna mellett, Róma az a verseny, Madriddal. Münchennel és Cincinattival együtt, amely egyként vonzza a női és a férfi világ elit tagjait. 2015-ben újra az Örök városban randevúzik a teniszvilág krémje. - helyszíni tudósítás Rómából!
2015.05.16. 16:45 |
A nőknél, a világelső, verhetetlennek tűnő Serena Williams valamennyi kihívója nevezett, salakra lépett a trónkövetelők között, Halep, Sarapova, Kvitova, Ivanovics, Wozniaczki egyaránt. A férfiaknál hasonló a helyzet.
A hihetetlen sűrű mezőnyt természetesen Novak Djokovics vezeti első kiemeltként, de ez évben is meg kell küzdenie az örökifjú zseni Roger Federerrel, a kiszámíthatatlan Andy Murrayval, aki egyébként az elmúlt héten Madridban legyőzte otthonában Rafael Nadalt, de így sem feledkezhetünk meg az immáron hétszeres római győztesről és természetesen ütőt ragadott a fiatal feltörekvő tehetség, a japán Nishikori is.
ATP 1000-es tenisztorna 2015 - Róma I.
A hihetetlen sűrű mezőnyt természetesen Novak Djokovics vezeti első kiemeltként, de ez évben is meg kell küzdenie az örökifjú zseni Roger Federerrel, a kiszámíthatatlan Andy Murrayval, aki egyébként az elmúlt héten Madridban legyőzte otthonában Rafael Nadalt, de így sem feledkezhetünk meg az immáron hétszeres római győztesről és természetesen ütőt ragadott a fiatal feltörekvő tehetség, a japán Nishikori is.
Az szervezők igencsak kitettek magukért, semmi jele az olasz lazaságnak, minden esemény másodpercre pontosan történik. Ez évben bizonyosan rekordot dönt a nézettség is. Elképesztő látvány a Foro Italico környéke, miközben a tömeg a kapukon belül pályáról- pályára hömpölyög.
Az összesen tizennégy pálya nézőterét zsúfolásig megtöltik a teniszrajongók. A három nagy tenisz stadiont a Centralet, a Grand Standot és a Pietrangelit is zsúfolásig megtöltik a nézők.
A római iskolák zömében tanítási szünet van, a szervezett csoportok ingyen látogathatnak el a ForoItalicoba, amely a teniszpályákon túl is nagyszerű környezetet nyújt a kikapcsolódásra.
A számunkra meglehetősen borsos jegyárak ellenére a szervezők naponta mintegy ötvenezer látogatóval számolhatnak, s ez a kiemelt mérkőzések napjain tovább növekedhet. Az idei évben újdonság, hogy a tornát az ingyenes SuperTennis csatornát követhetik végig a nézők, amely ingyenes és egyike a hatvannégy egyéb digitális csatornáknak, amelyet HD minőségben élvezhetnek.
Újdonság az is, hogy i-phonra és I-Padre is le lehet tölteni a mérkőzéseket és weboldalak segítik a tájékozódást, amellett, hogy napi két újság jelenik meg a torna érdekességeiről.
ATP 1000-es tenisztorna 2015 - Róma II.
Újdonság az is, hogy i-phonra és I-Padre is le lehet tölteni a mérkőzéseket és weboldalak segítik a tájékozódást, amellett, hogy napi két újság jelenik meg a torna érdekességeiről.
A mérkőzéseken kívül kedvében járnak a gyermekeknek is, egy a számukra külön kialakított pályán ütögethetnek a világsztárokkal, kérdezhetnek tőlük és természetesen közös fotók is készülnek. A rendezők nem felejtkeztek meg a hátrányos helyzetű gyermekekről sem. Világsztár teniszezők játszottak a Róma és a Lazio olasz válogatott futballistáival. Többek között pályára lépett Totti, De Rossi, Ashley Cole partnereként Djokovics, Pennetta és Monaco. A befolyt adományok természetesen a rászorulókat segítik.
Gyermeke születése után visszatért Marosi Katalin is, hazánk második számú teniszezője. Madrid után Rómában is megmérettette magát, újdonsült társa a fiatal kínai Chen Liang oldalán. Madridban játszottak először és annak ellenére, hogy még nem szokhattak össze ilyen rövid idő alatt, Spanyolországban győzelemmel mutatkoztak be, az első fordulóban. Rómában azonban kiütközött az összeszokottság hiánya. Az első fordulóban egy viszonylag erős, kellemetlen stílusban játszó román páros Begu-Niculescu páros volt az ellenfelük.
Az első játszma remekül kezdődött, hiszen 3:1-nél egy labdányira voltak a 4:1-hez, azonban a román duó feltámadt és 6:4-re megfordította az első játszmát. A másodikat pedig viszonylag simán 6:2-re hozták. Az eredmény ennek ellenére nem tükrözi a látottakat, hiszen minden gémben nüánsznyi különbségek döntöttek. Marosi Katalin a mérkőzés után igen csalódott volt, de nincs elkeseredve és már Wimbledonra készül.






