-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szóval győzni - pénteken még lehet jelentkezni a középiskolások kommunikációs bajnokságára
A versenyzőket elismert szakemberek, többek között Azurák Csaba riporter, műsorvezető készítik fel a márciusi döntőre.
A Szóval győzni ötletgazda-alapítója Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki 2018-ban, egy szólásszabadságot érintő győztes jogvita után határozta el, hogy a számára kártérítésként megítélt összeget egy kommunikációs verseny alapítására ajánlja fel. A szervezők célja szerint a Szóval győzni olyan közösséget, kihívást és fejlődési lehetőséget biztosít a jelentkezők számára, amely a pályaválasztás és az egyetem, vagy a munkavállalás során felmerülő kihívásokban is segíti őket.
A bajnokságra jelentkező diákok 2020. január 23-án, csütörtökön délután a Hiemer-házban válogatón vesznek részt, ahol a szervezők által felkért szakemberek választják ki azt a 12–15 versenyzőt, aki továbbjut a döntőbe. Őket februárban a csoportos foglalkozásokon mentorok – Azurák Csaba riporter, műsorvezető, dr. Ignácz Adrienn pszichológus, Bakonyi István irodalmár és Kozáry Ferenc színművész – készítik fel a döntőre, amelyet 2020. március 18-án rendeznek meg a Hiemer-ház Báltermében.
A döntőben három feladat vár a bajnokjelöltekre, amelyek közül az első kettőre előzetes felkészülhetnek. Az első feladat egy három perces beszéd megtartása, amelynek témája: Hogyan fogom alakítani a jövőt? A második feladatban helyt kell állni egy interjúhelyzetben, amelyben Azurák Csaba kérdezi a versenyzőket. A rögtönzés során pedig egy percben kell reagálniuk egy közösségi média posztra, videóra. A versenyzőket értékelő zsűri tagjai: Bukosza Zita kommunikációs szakértő, az M5 szerkesztő-riportere; Hagymásy András, a Fehérvár Médiacentrum igazgatója; Stettler Zsuzsanna, Székesfehérvár MJV Polgármesteri Hivatalának kommunikációs vezetője és Vakler Lajos újságíró, a Fehérvár Médiacentrum szerkesztő-műsorvezetője.
A versenyzők az értékes tárgynyeremények mellett egyéb ajándékokkal is gazdagodnak: mindegyikükről készül egy portrévideó; hasznos szakmai tudásra és kapcsolatokra tesznek szert; a szereplésüket egy videóportfólióban foglalják össze a szervezők. Valamennyi döntős lehetőséget kap a Prosperis Alba további ingyenes tréningjein és rendezvényein való részvételre. A kommunikációs bajnok jutalma egy DJI Osmo kézi telefonstabilizáló, egy okosóra és további értékes nyeremények, ezen kívül végigkövetheti Székesfehérvár polgármesterének egy teljes napját, melynek során minden megjelenésére elkísérheti városunk első emberét.
A tavalyi, hagyományteremtő első bajnokságra harmincan jelentkeztek, 12-en jutottak be a döntőbe, ahol a Ciszterci Szent István Gimnázium diákja, Szipola Antal diadalmaskodott. A szabályok szerint a korábbi döntősök nem, a döntőbe nem jutottak viszont újra nevezhetnek a versenyre.
A bajnokságra a www.fehervariprogram.hu/szovalgyozni oldalon található online jelentkezési lap kitöltésével és beküldésével lehet nevezni 2020. január 17., péntek éjfélig.