Szoros meccsen vereséggel búcsúzott a Fehérvár KC

Fehérvár KC – Kiskunhalas 25-26 (13-13)
2013.05.08. 20:02 |
A biztos ötödik fogadta, a hatodik helyre vágyó együttest szerdán, a Köfém Sportcsarnokban. Másképpen Fehérvár KC Kiskunhalas rangadót rendeztek a női kézilabda NBI rájátszásának utolsó, hatodik körében. A mérkőzés a Fehérvár KC Fanat-X szurkolói csoport köszöntötte a szezon és a rájátszás legjobbját. Előbbi a Fradihoz távozó Szikora Melinda kapus lett, míg utóbbinak Tilinger Tamarát választották.
A mérkőzés első félidejében fej-fej mellett haladt a két gárda, bár az FKC többször is vezetett két góllal a távozó Triscsuk vezetésével (a Krisztától búcsúzó drukkerek egy transzparensen számolták góljait, hozzáadva az összes korábbihoz). A játékrész végén ugyan kétszer átvette a vezetést a vendég együttes, de a félidőben igazságosnak tűnő 13-13-as döntetlennel mentek pihenni a csapatok.

A szünet után jobban pörgött a Fehérvár, Triscsuk a 33-ik percben már az ötödik gólját lőtte. A vendégek azonban nem adták fel, így 10 perc után már kettővel a Halas vezetett, 20-18-ra. Ezek után Szikora Melinda védései tartották meccsben a Fehérvárt, amely egy emberhátrányos periódust is kihúzott így kapott gól nélkül, fájó nem is lőtt, pedig az első félidőben még ez is ment. Tápai góljára Siti Eszter válaszolt, így nem tudott jobban ellépni a Kiskunhalas, 19-21.

A mérkőzés utolsó negyed órája Fauszt fölé dobott büntetőjével indult, majd Azari lopta közelebb együttesét az ellenfélhez. Nem sokkal később Horváth harcolt ki büntetőt, melyet Tilinger gólra is váltott, így viszonylag hosszú idő után ismét egyenlő volt az állás, 22-22, Emberovics góljával pedig a vezetést is átvette a Jensen-csapat!

Az utolsó öt percbe Drávai hetesének köszönhetően egyenlő állással fordultak a csapatok. A fehérváriak játékán jó volt látni, hogy annak ellenére keményen küzdöttek, hogy számukra már tétnélküli volt a mérkőzés. Valamivel több mint két perccel a vége előtt Tilnger hagyta ki a Becséri Kitti által kiharcolt büntetőt, a kontra azonban kimaradt.

25-25-öt mutatott az eredményjelző amikor a csapatok megkezdték az utolsó percet, Drávai pedig ismét betalált büntetőből, a Fehérvárnak meg maradt 23 másodperce az egyenlítésre, Jensen mester időt is kért. Gól már nem esett, így vereséggel búcsúzott a Fehérvár KC. A Kiskunhalas győzelmével megszerezte a hatodik helyet.