Szoros meccsen kapott ki a Sapa Fehérvár az EBEL-ben

A Sapa Fehérvár AV19 nagy küzdelemben, szoros vereséget szenvedett a listavezető Linz otthonában. A hazaiak már három góllal is vezettek a mérkőzésen, de Ladányiék nem adták fel és az utolsó pillanatig nyilttá tették az összecsapást. Végül 5-4-re nyert a Linz, a fehérvári gólokat Vas, Sofron, Ladányi és Kovács szerezték. A két pont a hazaiaké lett, de Palkovicsék is jelesre vizsgáztak küzdeni tudásból.
EHC Liwest Linz-Sapa Fehérvár AV19: 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)

2012.02.01. 09:24 |

EHC Liwest Linz: Westlund - Murphy, Veideman, Baumgartner, Ouellette, Lebler B., MacDonald, Alavaara, Keller, Hisey, Irmen, Lukas, Mayr, Grabher, Lukas, Mairitsch, Mitterdorfer, Scholz, Spannring, Lebler M., Wolf

Sapa Fehérvár AV19: Bálizs - Horváth, Orbán, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Klassen, Sille, Hetényi, Mihály, Sikorcin, Kovács, Láda, Magosi, Benk, Tóth A.

Gólszerzők: MacDonald, Lebler M., Baumgartner, Ouellette, Keller, illetve Vas, Sofron, Ladányi, Kovács

A Zágrábtól elszenvedett vereség után sem várt könnyű feladat a Sapa Fehérvár AV19-re, hiszen a listavezető Linz otthonában kellett helytállni Sofronéknak. A 8. percben Sofron kiállítását használták ki a hazaiak, pedig mindössze egy másodpercet kellett volna még kihúzni mikor is MacDonald a kapuba talált (1-0). Grabher is kiment két percre, de nem sikerült egyenlíteni az emberelőny alatt. Sőt, a kiállítás letelte után a 16. percben Lebler duplázta meg a hazai előnyt (2-0). A fehérvári rohamok azonban eredményre vezettek, az első sor akciója után Ladányi asszisztját Vas vágta a hálóba (2-1).

Rosszul kezdődött a második húsz perc. A 22. percben Baumgartner állította vissza a két gólos különbséget a felek között (3-1). Nem sokáig örülhettek ennek a linzi szurkolók, a 24. percben Ladányi passza ezúttal Sofront találta meg és az EBEL góllövőlistájának éllovasa nem is hibázta el a lehetőséget (3-2). Ezután gyors egymásutánban MacDonald, Keller és Láda is meglátogatta a büntetőpadot. Sajnos, gól csak az utóbbi kiállítás alatt született. Ouellette használta ki a fórt (4-2). A játékrész végén még Magosit is kiküldték két percre, de az eredmény már nem változott. Az áthúzódó kiállítást sikeresen kivédekezte a csapat, de a 44. percben - immár egyenlő létszámnál - Keller is betalált, így már három gól volt a hazaiak előnye (5-2). A Sapa Fehérvár azonban nem adta fel egy pillanatig sem. Az 50. percben Sofron kiállítása alatt Ladányi csente el a pakkot és lőtte azt Westlund kapujába (5-3). Az emberhátrányos gól még nagyobb lendületbe hozta az Ördögöket. Az 54. percben Kovács Csaba gólja már azt jelentette, hogy mindössze egy találatnyi távolság volt a felek között (5-4). Rohamozott a Sapa, de Westlund védéseivel tartotta a soványka linzi előnyt.