Szoros kezdés, magabiztos vég: 27-24-re nyert az FKC

Nehezen indult, mégis meggyőző lett a vége. Szombaton este a Fehérvár KC hazai pályán fogadta a Veszprém Barabást, amely szívós és nemes ellenfélnek bizonyult. A két csapat legutóbbi randevúi rendkívül jó meccsel kecsegtettek. Nem is maradtak adósak a lányok a kiváló produkcióval…

2013.04.17. 20:04 |
 Ugyan a Fehérvár KC együttese szerzett vezetést a találkozón, az első negyedóra mégis a veszprémieké volt. Elsősorban Schatzl Nadine és Planéta Szimonetta játéka állította komoly erőpróba elé a hazaiakat. Ennek következtében, Róth Kálmán gárdája folyamatosan őrizte kétgólos előnyét. A 14. percben ráadásul még egy emberhátrányt is sikerült kivédekeznie a Veszprémnek – Tóth Esztert küldték le a pályáról. A 21. percben azonban megfordult a széljárás: Róth Kálmán 10-10-es állásnál időt kért, ellenben ez inkább saját csapatára hathatott bénítóan. A mezőny egyik legjobbja, Azari Fruzsina góljával előbb egyenlített az FKC (11-11), majd Siti Eszter találatával hosszú idő után, vezetett a Fehérvár. A szünetre pedig ezt követően magabiztos 16-12-es előnnyel mehetett pihenőre Pal Oldrup Jensen csapata.

Fordulást követően is sokkal meggyőzőbb volt a Fehérvár KC produkciója. Igaz, a Veszprém szorgalmasan próbálkozott feljebb zárkózni, de csak két találatnyira tudta megközelíteni Sitiéket. Ehhez az is kellett, hogy a vendéglátóktól látványosan feljavult többek között Tilinger Tamara játéka, aki 8 gólt termelt a rangadón. Rajta kívül, Szikora Melinda teljesítménye is megsüvegelendő, hiszen többször is bravúrosan tartotta a frontot a kapuban. Az 51. percben azonban – talán – véglegesen megtört a Veszprém: Azari ugyanis 24-19-re növelte a Fehérvár előnyét – ez volt a legnagyobb különbség a két együttes között a mérkőzésen. A Barabás azért bebizonyított a hátralevő időben, hogy kemény lányok alkotják a keretét, de a nagyobb rutin előtt ma fejet kellett hajtaniuk. A végeredmény ennek ellenére 27-24-es székesfehérvári győzelemmel zárult. A Fehérvár KC legközelebb szombaton 18.00 órától vendégeskedik, a Kiskunhalas otthonában. A találkozót élőben nyomon követhetik a 99,2-n, a Vörösmarty Rádióban.

Fehérvár KC–Veszprém Barabás Duna Takarék 27-24 (16-12)
FKC: SZIKORA (kapus), AZARI 7, Triscsuk, Vaszari 1, TILINGER 8, HORVÁTH 6, Siti 3, EMBEROVICS 2, Németh K.