Elvette a fehérváriak pályaelőnyét a Kaposvár a röplabda bajnoki döntőben

A bravúros teljesítménnyel a férfi röplabda Extraliga döntőbe jutott újonc MÁV Előre SC-Foxconn a Fino Kaposvárt fogadta az első mérkőzésen, ahol 3-0-ra alulmaradt a legutóbbi ezüstérmes ellen. Az első szettet remekül kezdte a hazai csapat, 6-2-vel nyitott és a hajráig szinte végig előnyben röplabdázott. 18-18 után viszont négy ponttal meglépett a Fino és végül meg is nyerte a szettet 25-21-re. 0-1
Férfi röplabda Extraliga döntő, 1. mérkőzés 0-3 (-21, -23, -18)
2023.04.23. 21:32 |

Izgalmasan alakult a második felvonás is, de hazai szempontból sajnálatos módon megsérült Pesti Marcell. Ennek ellenére a végjáték is szorosan alakult, de megint a Fino örülhetett, ezúttal 25-23-ra nyert. 0-2

A harmadik szettben 4-4-nél még döntetlent mutatott az eredményjelző, 18-14-nél viszont már négy egységgel jobban állt a vendégcsapat. Végül 25-18-ra hozta a játszmát a Fino és 3-0-ra a mérkőzést.

Dávid Zoltán: „Nem működött semmi. A Kaposvár sokkal magabiztosabb játékot mutatott és Pesti Marci sérülése se könnyítette meg a helyzetet.”

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc második összecsapását csütörtökön rendezik Kaposváron.