-
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05. -
Családi programok a természetben
Irány a hétvégén Fehérvárcsurgó azoknak a családoknak, akik szeretik aktív pihenéssel, a friss levegőn tölteni a szabadidejüket. December 6-án, szombaton rendezik a X. Gaja-völgyi Mikulás túrát, míg a Károlyi Kastély parkjában izgalmas séta indul, melyen a Mikulást is megkereshetik a gyerekek. Mindkét program a kastély felújított lovardaépületétől indul.
2025.12.05.
Szombaton rendezik a 7. Vízivárosi Kölyök Juniálist az OBI parkolóban
„Az elmúlt két év megtanította, hogy mennyire fontos a közösségi élet, az, hogy egymás társaságában tudjunk örömöket megélni. Kellenek a közös élmények, a programok, a tapasztalatok, a beszélgetések és ezt a gyerekeken keresztül élhetjük meg a legjobban. A megmozdulások, az összejövetelek segítenek abban, hogy mindenki megtalálja az örömét. Az egész a szeretetről, az egymás iránti figyelemről szól, és ezt megtanulják a gyerekeink is!” – hangsúlyozta a programot beharangozó sajtótájékoztatón Dr. Horváth Miklósné, Víziváros önkormányzati képviselője. Hozzátette, az egyéni boldogulás mellett éppolyan fontos a közösségi összetartás, és képviselőként szeretné, ha a városrésznek és Székesfehérvárnak erős közösségei lennének.

A Pitypang zenekar is várja a gyerekeket
A programokat Pisch Norbert főszervező, az ART Kulturális Egyesület elnöke ismertette. Elhangzott, hogy a Vízivárosi Kölyök Juniálist szombaton 9.30 órakor nyitják meg, melyet a Pitypang zenekar koncertje követ, majd 10.00 órakor kezdődik az ovis hétpróba játékos ügyességi, mozgásos feladatokkal. Egész nap lesznek óriás játékok, emellett játékos módon kapcsolódnak a programhoz a kéklámpások – rendőrség, tűzoltóság – és a városi közszolgáltató cégek, a SZÉPHŐ, a Fejérvíz, a Városgondnokság és a Depónia.
A 14.00 óráig tartó programon ingyenes a részvétel, szeretettel várják a kisgyermekes családokat a Vízivárosból és egész Székesfehérvárról.
