-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Szombaton avatják a kórház új épületét
Október 11-én, szombaton délelőtt dr. Kökény Mihály egészségügyi miniszter avatja fel a székesfehérvári Szent György Kórház új szülészeti és nőgyógyászati, valamit újszülött-, csecsemő- és gyermekosztályát.
Október 11-én, szombaton délelőtt dr. Kökény Mihály egészségügyi miniszter avatja fel a székesfehérvári Szent György Kórház új szülészeti és nőgyógyászati, valamit újszülött-, csecsemő- és gyermekosztályát.
A kórházrekonstrukció negyedik ütemében megvalósult 1,5 milliárd forintos beruházás során a kórház volt sebészeti épületéből alakították ki a 6800 négyzetméteres, kibővített épületegyüttest. A létesítményben optimális körülményeket teremtettek a betegeknek, a kismamáknak és a kórházi dolgozóknak egyaránt, és minden feltételt biztosítottak a gyógyító munkához. A 120 ágyas osztályon a kismamák csecsemőjükkel együtt 2-3-4 ágyas, komfortos kórtermekben tölthetik el a gyermekágyas napokat. Minden szobához fürdőszoba és erkély tartozik, és mindegyikben fürdető-, illetve pelenkázó sarkot rendeztek be a kicsik gondozására. Az apás (vagy a most elterjedőben lévő nagymamás) szülést négy egyágyas szülőszoba és külön vajúdó helyiség teszi lehetővé.