Szlovák csapatot győzött le a Vidi Felcsúton

Újabb felkészülési mérkőzést vívott a Videoton FC, ezúttal Felcsúton. A vendég a szlovák bajnokságban játszó, több nemzet játékosait felvonultató Dunaszerdahely együttese volt. Ami a mérkőzés összességét jellemzi, ahogy az egyik vendégszurkoló megjegyezte: „úgy tűnt, mintha több osztály különbség lenne a két csapat között.”

2010.01.21. 16:24 |

Az első félidőre dr. Mezey György vezetőedző a Tujvel – Andics, Lipták, Horváth, Présinger – Sándor, Farkas, Polonkai – Nagy, Vujovics, Alves összeállításban küldte pályára a Videotont. A mérkőzés első jelentős megmozdulása a 10. percben Andics távoli lövése volt, amelyet néhány perccel később Alves bombája követett. Utóbbit Novota szép vetődéssel hárította. A 21. percben azonban már nem tehetett semmit: Sándor gyönyörű passzát Polonkai közel tíz méterről emelte át a feje felett (1-0). Ezt követően nem kellett sokat várnunk a második hazai találatra, a 29. percben Nagy Dániel jobboldali beadását Alves zseniálisan sarkazta a hálóba. (2-0). A félidő hátralévő részét is végigrohamozta a Videoton, a dunaszerdahelyiek talán egyetlen veszélyes helyzete – egyben a félidő utolsó említésre méltó eseménye - a 33. percben adódott, amikor Savanovic 22 méteres szabadrúgását fogta Tomas Tujvel.

A második felvonásra néhány cserét hajtott végre dr. Mezey György, így a Tujvel – Lázár, Novakovics, Horváth, Présinger – Szakály, Sándor, Elek – Nagy (Farkas II), Vujovics, Alves (Sitku) felállásban folytatta a Vidi. Mindjárt a félidő elején Alves növelhette volna az előnyt, ám hatalmas lövése éppen elment a jobboldali kapufa mellett. Néhány pillanattal később Horváth szabadrúgását tornázta szögletre a vendégek kapusa. A folytatás már jóval eseménytelenebbül telt. A 65. percben egy piroslap borzolta a kedélyeket, amikor Ntsogo taposta le Sándor jobb bokáját. Becséri játékvezető ugyan kiállította a szabálytalankodót, de tekintettel a mérkőzés barátságos jellegére, cserét engedélyezett. A találkozó utolsó nagy helyzete a 75. percben Elek előtt adódott, aki nagyjából 20 méterről eresztett meg egy hatalmas lövést, ám Novota ezúttal biztosan állt a helyén.