Szinte mindenben jobb volt a Paks - ismét kikapott az Alba

Nem javított hazai pályán az Alba Fehérvár, a Paks szinte végig vezetve, jobban, koncentráltabban, ritmusosabban kosárlabdázott, és tizennégy ponttal győzött Székesfehérváron.
Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 74-88 (15-20, 15-22, 17-20, 27-26)

2018.12.15. 20:38 |

Percekig nem esett kosár az Alba Fehérvár – Atomerőmű meccsen, majd egy darabig 2-1 állt az eredményjelzőn. Aztán be-beindult a pontgyártás, és előbb még vezetett is az Alba, de a Paks összekapta magát, jobban dobott, és a palánk alatt is jobb volt. Tíz perc után öttel, 20-15-re vezetett az ASE. A második negyedet is jobban kezdte a paksi gárda, folyamatosan léptek el a házigazdától, az Albában senkinek sem sült el a keze, és a támadó lepattanók is rendre vendégkézben kötöttek ki. A játékrészből három perc telt el, amikor már tíz volt közte, és még erre is rá tudott tenni Schmidt Béla csapata, két perccel a nagyszünet előtt 40-25 volt az állás. A hajrát 5-2-re megnyerte az Alba, így 42-30-as ASE vezetéssel mentek pihenni az együttesek.

A folytatásban sem változott sokat a játék képe, a Paks sokkal ritmusosabban, pontosabban kosárlabdázott. A végül 28 pontig jutó Jevtovics vezetésével tíz ponton kívül tartotta az Albát a Paks, sőt, a 28. percben tizennyolcra nőtt a differencia, és tizenöt volt a különbség az utolsó szünetben. Filipovity triplájával indult az záró negyed, mely elején gyorsan kilenc pontosra csökkentette hátrányát a Fehérvár, ekkor felcsillanni látszott némi remény. Ez azonban tiszavirág életűnek bizonyult, az ASE hamar lehűtötte a kedélyeket, az utolsó percekre már nem nagyon maradt izgalom, a Paks megérdemelten, tizennégy ponttal győzött Székesfehérváron. Az Alba a bajnokságban ötödik, zsinórban negyedik meccsét veszítette el.

Alba: Boykins 4, Cartwright 14/3, Bullock 8/3, Heath 10/6, Freeman 16/3, csere: Keller 9/3, Filipovity 9/6, Tóth P. 4/3.