-
Sportprogram ünnepek alatt
Az ünnepek alatt sem maradunk sportmérkőzések nélkül – jégkorongban és kosárlabdában igazi meccsdömping várható olyan csemegékkel, mint a Hydro Fehérvár AV19 – Klagenfurt összecsapás vagy a Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár rangadó, de pályára lép az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata és a MÁV Előre Foxconn férfi és női röplabdacsapata is.
2025.12.17. -
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Szinte egyeduralkodóak a Németh László Általános Iskola sakkozói a városi diákolimpián
Összesen 57 sakkozó ült tábla mellé a egyéni diákolimpia városi döntőjén, melynek a Németh László Általános Iskola adott otthont. Székesfehérvár tanintézményei közül öt iskolát képviseltek az indulók, a Comenius Kéttannyelvű Iskola, a Hétvezér, az István Király, a Tolnai utcai, valamint a házigazda Németh László Általános Iskola növendékei négy korcsoportban küzdöttek. Öt fordulót teljesítettek a versenyzők 2x25 perces játékidővel. A korcsoportok első két helyezettje jutott tovább a február 2.-i Dunaújvárosban megrendezésre kerülő megyei döntőre, valamint a fiúknál és a lányoknál is a bajnok jogán egy-egy sakkozó utazhat Újvárosba. A megyei döntőbe jutó 18 versenyző közül a Németh László rekordszámú, 16 diákot delegálhat a következő fordulóra.
2008.01.14. 22:57 |
Összesen 57 sakkozó ült tábla mellé a egyéni diákolimpia városi döntőjén, melynek a Németh László Általános Iskola adott otthont. Székesfehérvár tanintézményei közül öt iskolát képviseltek az indulók, a Comenius Kéttannyelvű Iskola, a Hétvezér, az István Király, a Tolnai utcai, valamint a házigazda Németh László Általános Iskola növendékei négy korcsoportban küzdöttek. Öt fordulót teljesítettek a versenyzők 2x25 perces játékidővel. A korcsoportok első két helyezettje jutott tovább a február 2.-i Dunaújvárosban megrendezésre kerülő megyei döntőre, valamint a fiúknál és a lányoknál is a bajnok jogán egy-egy sakkozó utazhat Újvárosba. A megyei döntőbe jutó 18 versenyző közül a Németh László rekordszámú, 16 diákot delegálhat a következő fordulóra. Akik továbbjutottak:
I. kcs.: László Dalma (Németh László), Pánczél Zsófia (Németh László) ill. Bánfi Martin /Hétvezér/, Turcsán Bálint (Németh László)
II. kcs.: László Debóra (NL), Péteri Niké (NL) ill. Salavecz Gergely /István Király/, Vancsa Márton (NL)
III. kcs.: Hajdú Gabriella (NL), Kovács Nóra (NL) ill. Csire Bence (NL), Környei Dávid (NL) és bajnok jogán: Sármai Zsolt (NL)
IV. kcs.: Dudás Szilvia (NL), Koroknay Fanni (NL) és bajnok jogán: Szabó Noémi (NL) ill. Guber Péter (NL), Horváth Gergely (NL)