Fehérvári kerékpáros lány sikere az Időfutam OB-n

A SZINGO-Balaton Team történetének első időfutam-bajnoki címét szerezte meg Neubauer Eliza a június 23-án Ibrányban megrendezett Időfutam Országos Bajnokságon. A kerékpáros versenyen a csapat többi tagja is remekelt.
2017.07.07. 08:06 |

Neubauer Eliza győzelme elég kalandosra sikerült a június 23-án Ibrányban megrendezett Időfutam Országos Bajnokságon. A SZINGO-Balaton Team versenyzője ugyanis kétszer futott neki a távnak: az első próbálkozás során a pályát biztosító rendőr elirányította, és így nem tudta teljesíteni a távot. Az új rajt iránti kérelmet a versenybíróság először elutasította, és már minden veszni látszott, amikor az utolsó pillanatban engedélyezték, hogy még egyszer nekifuthasson a távnak. A sok feszültség kifejezetten jót tett a második kísérletnek és Lizi a WU15-ös kategóriában a legjobb időt hajtotta, megszerezve ezzel a SZINGO-Balaton Team történetének első időfutam-bajnoki címét.

A versenyen a csapat többi tagja is jól szerepelt: Balogh Andris az U19-es fiúk között a remek 4. helyet, Paulusz Martin az U17-eseknél a kifejezetten jó 6. helyet, Muskovits Dávid pedig a 18. helyet szerezte meg. Péteri Niké az elit nők között indult, ahol a 6. leggyorsabb volt.

A csapat többi tagja is jól szerepelt a versenyen, Balogh Andris az U19-es fiúk között a remek 4. helyet, Paulusz Martin az U17-eseknél a kifejezetten jó 6. helyet, Muskovits Dávid pedig a 18. helyet szerezte meg. Péteri Niké az elit nők között indult, ahol a 6. leggyorsabb volt.

Az Országos Bajnokság Ibrányban július 1-jén az utánpótlás mezőnyversenyekkel folytatódott, melyben szintén remekeltek a fehérváriak. Neubauer Elizának sikerült dupláznia, az előző napi időfutam után, a mezőnyversenyt is szoros sprintben megnyerte a WU15-ös lányok között. Balogh Andris szintén megismételte előző napi eredményét, egy brutális 6 körös szökés után az U19-es fiúk között a 4. helyet szerezte meg. Az U17-es fiúknál pedig Paulusz Martin a mezőnnyel megérkezve a 15. helyen érkezett célba, tőle kicsit lemaradva Muskovits Dávid a 21., míg Endrődi Csaba a 24. lett.

A következő napon, azaz július 2-án az elit mezőnyversenyek következtek az OB-n. A SZINGO-Balaton Team Péteri Niké révén az elit nők versenyében volt érdekelt.  A futam során – ahol a csapattagok meglátása szerint –  sajnálatos módon több szervezői hiba is előfordult, így egy egyfős hosszú szökés, kétszeri mezőnyfélreállítás és kizárások után a mezőnyt, a 105km-es versenyben 2 km-rel a cél előtt megállították. Végül Niké éppen lecsúszott a dobogóról, a 4. helyet szerezte meg az Országos Bajnokságon, ami valójában egy elsőéves felnőtt versenyzőtől kiváló eredmény.