Színes mesefal a gyorsabb gyógyulásért - A JóPont Alapítványnak mindig van egy jó ügye

Az év első felében a fehérvári és az agárdi adományboltok bevételéből a kórházban gyógyuló gyermekek és a gyógyítók mindennapjait szeretnék szebb tenni. Ennek egyik lépése volt, hogy megszépült a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztály sürgősségi részlegének folyosója. 
2025.03.29. 14:29 |
Színes mesefal a gyorsabb gyógyulásért - A JóPont Alapítványnak mindig van egy jó ügye

A színes falakon látható mesés figurák jobb kedvre derítik a gyerekeket és hozzájárulnak a kis betegek gyorsabb gyógyulásához.

Idén lesz két éve annak, hogy az Alapítvány Agárd után Székesfehérváron nyitotta meg második adományboltját, amelyet azzal a céllal hoztak létre, hogy a megunt, már nem használt játékok, ruhák, konyhai kellékek, azaz minden, ami egy háztartásban van, az adományboltokon keresztül találjon új gazdára.

A Sarló utcai adománybolt helyét, ahol az ÖKK Podcast hallgatói megismerhették az adakozás ezen formáját 2023 nyarán, hamar kinőtték. Egy tágasabb helyet keresve a Prohászka úton leltek új otthonra. A mostani kezdeményezésről és a további tervekről is mesél Szépréti Krisztina, a kuratórium elnöke, Jócsák Éva és Gulyás Judit, a kuratórium tagjai az ÖKK Podcast legfrissebb epizódjában.

Interjú

  1. Rubin diplomás óvónő

    70 évvel ezelőtt, 1956 májusában 48 leány kapta kézhez oklevelét a Székesfehérvári Állami Óvónőképzőben. Az Ezredéves iskola épületében működő képző főiskolai szintű tudást adott tanítványainak, akik a mai Felsővárosi Óvodában működő gyakorló óvoda mintaóvónőinek vezetésével ismerkedtek a rájuk váró feladatokkal. 

    2026.06.08.
  2. Beszélgetés Rátkai Annával

    A fennállásának 50 éves jubileumát ünneplő Kondor Kör ifjú művészpalántái idén három alkalommal mutatkozhatnak be alkotásaikon keresztül a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. A Kondor Kör Fiatal Tehetségei kiállítássorozat első tárlata Rátkai Anna műveiből nyílt.

    2026.05.02.
  3. Városturizmus újdonságokkal

    Székesfehérvár „Az év turisztikai városa”, a pákozdi Katonai Emlékpark „Az év turisztikai attrakciója” címet nyerte el Az Utazó magazin idei közönségszavazásán. A díjat ünnepélyes keretek között adták át Budapesten, ahol a hazai turizmus legjobbjait ismerték el.

    2026.04.25.
  4. A várost és polgárait szolgáljuk

    A Városgondnokság elfogadott üzleti tervéről, az idei legfontosabb feladatokról, fejlesztésekről kérdeztük Bozai István városgondnokot. Kiemelte, hogy az önkormányzat nagy útfelújítási programján túl és amellett a Városgondnokság idén csaknem 300 millió forintot költ járda- és parkolófelújításokra. Szó volt a zöldterületek fenntartásáról, a temetők üzemeltetéséről és a köztisztaságról is.

    2026.03.10.