-
Ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja
Az Országgyűlés 2000. június 13-án elfogadott határozata minden év február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává nyilvánította. Ezzel Közép- és Kelet-Európában elsőként Magyarország döntött úgy, hogy legyen emléknapja a kommunizmus áldozatainak, akikről először 2001. február 25-én emlékeztek meg az Országgyűlésben és az ország középiskoláiban; azóta minden évben tartanak emlékünnepségeket.
2026.02.25. -
Próbaterhelés a velencei hídon
Csütörtökön zajlott az új Velencei gyalogos- és kerékpáros híd próbaterhelése, melyet a BME Hidak és Szerkezetek Tanszékének szakemberei, mérnökei végeztek el a kivitelező céggel közösen. A helyszíni mérési eredmények alapján a próbaterhelés sikeres volt - tájékoztatott a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
2026.02.21. -
Választási előkészületek
Folyamatosan zajlik az április 12-i országgyűlési választások előkészítése Székesfehérváron. A választási értesítőt a Nemzeti Választási Iroda február 20-ig, e hét péntekig küldi meg a szavazásra jogosult állampolgároknak.
2026.02.16. -
Február 15-ig lehet jelentkezni!
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételiben.
2026.02.10.
Szerdától lesz ismét igazi nyári időjárás
A hét közepéig többször megnövekszik a felhőzet és záporok, zivatarok alakulnak ki. Főleg nyugaton hűvösebb idő várható. A hét második felében fokozatosan visszatér a nyári idő.
A hét közepéig többször megnövekszik a felhőzet és záporok, zivatarok alakulnak ki. Főleg nyugaton hűvösebb idő várható. A hét második felében fokozatosan visszatér a nyári idő.
Kedd: Változóan, gyakran erősen felhős lesz az ég és többfelé várható eső, zápor, zivatar. Erős lesz az északnyugati, északi szél. Hajnalban 14, 19 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 18, 28 fok között alakul.
Szerda: Változóan, gyakran erősen felhős lesz az ég és többfelé várható eső, zápor, keleten zivatar. Erős lesz az északnyugati, északi szél. Hajnalban 13, 18 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 18, 27 fok között alakul.
Csütörtök: Változóan felhős lesz az ég, keleten várható a több felhő és ott elszórtan zápor alakul ki. Nyugaton több órára kisüt a nap. Élénk lesz az északnyugati, északi szél. Hajnalban 12, 17 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 22, 27 fok között alakul.
Péntek: A napsütés mellett időnként megnövekszik a gomolyfelhőzet és elszórtan zápor, zivatar várható. Mérsékelt lesz a szél. Hajnalban 12, 17 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 24, 28 fok között alakul.
Szombat: Száraz, napos idő várható. Mérsékelt lesz a szél. Hajnalban 13, 18 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 25, 30 fok között alakul.