Szép gólokkal, győzelemmel búcsúzott az FC Fehérvár

A 2007-2008-as idény utolsó bajnoki mérkőzésén a Zalaegerszeg vendégeként búcsúzott győzelemmel az labdarúgó csapata. Disztl László alakulata szépségdíjas gólokat szerezve múlta felül a ZTE-t, azon a találkozón, mely már igazi téttel nem bírt. A tabella hetedik helyén végző hazaiak és az ötödik piros-kék játékosok számára pusztán a győzelemért járó prémium szolgáltathatott motivációt.Zalaegerszegi TE – FC Fehérvár 1-3 (0-1)
2008.06.02. 22:30 |
 A 2007-2008-as idény utolsó bajnoki mérkőzésén a Zalaegerszeg vendégeként búcsúzott győzelemmel az FC Fehérvár labdarúgó csapata. Disztl László alakulata szépségdíjas gólokat szerezve múlta felül a ZTE-t, azon a találkozón, mely már igazi téttel nem bírt. A tabella hetedik helyén végző hazaiak és az ötödik piros-kék játékosok számára pusztán a győzelemért járó prémium szolgáltathatott motivációt.

Az idény vége érezhető volt mindkét együttesen, azonban annyit meg lehetett állapítani az első percektől, hogy a fehérváriak akarnak inkább játékkal, gólokkal búcsúzni az idei szezontól. A piros-kékeket a prémium mellett a tavasz másodikjának járó elismerés is tüzelhette, s talán eredményeképpen a 42. percben a vezetést is megszerezte: egy jobb oldali szöglet után Sitku fejelte el a labdát, amit aztán Horváth Gábor akrobatikus ollózással lőtt a hálóba, 0-1.

Fordulás után is a vendégek játszottak aktívabban, s ezt Nagy Dániel nyomatékosította, a jó formában futballozó szélső remek találattal növelte a fehérváriak előnyét. Ezután a Zalaegerszeg percei következtek, Németh Viktor többször is bravúrral hárított, mígnem a 72. percben már tehetetlen volt, a csereként beállt Pekic mattolta, szépített a ZTE. A találkozó hajrájára aztán nem hagyta nyitva a kérdést a Vidi, egy óriási védelmi hibát kihasználva Sitku Illés bombázott ballal a keresztléc alá, beállítva a 3-1-es végeredményt. Az FC Fehérvár győzelmével a tavasz második legeredményesebb csapata lett a Debrecen után, a pontvadászatot pedig az ötödik helyen zárta, egyértelműen megfelelve a célkitűzéseknek.

Zalaegerszegi TE – FC Fehérvár 1-3 (0-1)

Gól: Pekic (72.) ill. Horváth G. (42.), Nagy D. (51.), Sitku (83.)