-
MÁV Előre ezüstérem a kupában
A Kaposvár nyerte a MOL férfi röplabda Magyar Kupát, mivel a szombati döntőben 157 perces, ötjátszmás csatában legyőzte a címvédő MÁV Előrét. A tavalyi kupagyőztes fehérvári csapat hősiesen küzdött az utolsó pillanatig, szorossá téve a döntőt. A MÁV Előre legjobbjai ezúttal is Pesti és Luna Slaibe voltak. Fino Kaposvár-MÁV Előre Foxconn 3-2 (19, -23, 22, -23, 9)
2026.01.31. -
Magyar Kupa döntős a Volán
A Magyar Kupa szombati, második elődöntőjében fehérvári derbire került sor, a Hydro Fehérvár AV19 az Erste ligás utánpótláscsapatával, a FEHA19-cel mérkőzött meg a döntőbe jutásért. A Fehérvár AV19 magabiztos, öt gólos győzelemmel jutott a kupa fináléjába, ahol az FTC-vel találkozik majd.Hydro Fehérvár AV19-FEHA19 5-0 (1-0, 4-0, 0-0)
2026.01.31. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Fehérvári sikerek a párbajtőrözők Budapest és környéke diákbajnokságán
A fehérváriak közül Kálmán Levente aratta a legnagyobb sikert a Diadal úti Általános Iskolában rendezett versenyen. A Tóvárosi Általános Iskola színeiben induló párbajtőröző a gyermek korosztály ötvenkilenc fős mezőnyében szerzett bronzérmet. Kálmán Levente könnyed győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe, ahol ugyancsak magabiztos vívással győzte le ellenfelét. Sajnos az elődöntőben három tussal alulmaradt, az azonban tovább növeli bronzérme értékét, hogy a későbbi győztestől kapott ki.
A serdülők mezőnyében is remekeltek a Székesfehérvári Vívó és Szabadidő Sport Egyesület versenyzői. Nádi Zsombor (Hétvezér Általános Iskola) lehengerlő vívással a csoportkör után másodikként zárt, majd egészen a legjobb tizenhatig magabiztosan haladt előre. A nyolc közé jutásért nagyot alakított, ugyanis 12-14 es állásról az utolsó húsz másodpercben sikerült megfordítania az asszót. Az elődöntőbe jutás már nem sikerült, a hatvankét induló között a hatodik helyen zárt.
Törpici fiúban is brillíroztak a fehérváriak, a hatvan fős mezőnyben két nyolcaddöntős helyezés született: Fekete Fenyvesi Olivér (Munkácsy Mihály Általános Iskola) a három évvel idősebbek között a hetedik helyet vívta ki magának, míg a korosztályánál két évvel fiatalabb Szabó Viktor (Munkácsy MIhály Általános Iskola) a nyolcadik helyen végzett.
Szép teljesítményt nyújtott még Kiss Emma, aki éppen hogy lemaradt a nyolcas döntőről, valamint Tehrani Lena, aki lecsúszott a serdülők között nyolcaddöntőről, ugyanakkor egyik legnagyobb ellenfelét is megszorongatta. Janky Bendegúz és Csuta András is szoros csatában maradt le a legjobb nyolc közé jutásról. Az első versenyükön résztvevő fehérváriak közül Varga Flóra (Ciszterci Szent István Gimnázium) zárt a legelőkelőbb, tizedik helyen.