Szenzációs győzelem Szlovákia ellen

A magyar jégkorong válogatott történelmi sikert aratott, miután a Hat Nemzet Torna nyitómérkőzésén Palkovics 2, Ocskay és Ladányi 1-1 góljával 4-2-re legyőzte a világbajnok szlovákokat.

2003.11.07. 12:15 |

A mérkőzés előtt tisztes helytállásban reménykedtünk. Úgy gondoltuk, ha 2-3 góllal győznek északi szomszédaink, akkor is remek eredményt érnek el válogatottjaink. Ám egy fantasztikus mérkőzésen két góllal győzött a Dusan Kapuszta dirigálta honi válogatott.
Az első harmad 6. percében Peterdi remek átadása után Ladányi szerzett vezetést, amit három perccel később Cakajik egalizált. Az első harmad tehát döntetlennel zárult.
A középső játékrész Hudec góljával kezdődött, és ekkor következett a fehérvári Palkovics -roham. Előbb a 37.percben, majd a játékrész utolsó percében is beköszönt Sopko hálójába. Ez utóbbi találat furcs körülmények között született, hiszen a fehérvári csatár szólóban indult a szlovák kapu felé, ám lövését megfogta Sopko, de ekkor érkezett egy vendég védő, aki a kapussal együtt a hálóba tolta a korongot.
A zárójátékrészben a szlovákok már nem tudtak újítani, sőt 6 perccel a vége előtt a másik Volános kiválóság Ocskay is betalált, Palkovics átadása után.
Megszületett tehát a csoda, a magyar válogatott két góllal legyőzte a világbajnok Szlovákiát.