-
Szenior karácsony
Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.
2025.12.05. -
Gitárok szemnek és léleknek
Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.
2025.12.05. -
Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban
A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.
2025.12.05. -
Mikulás táncház
December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.
2025.12.05.
Szent István városa – újabb izgalmas múltidéző sétára hív Váczi Márk történész augusztus 30-án
Székesfehérvár egyik legfontosabb időszaka, az 1938-as esztendő nyomán szervez újabb városismereti sétát a Tourinform Iroda Váczi Márk történész vezetésével. Az izgalmas időutazás augusztus 30-án, szerdán 17.00 órakor indul az irodától, a részvételhez előzetes regisztrációt kérnek.
2023.08.28. 13:52 |
1938-ban az egész ország Székesfehérvárra figyelt. Ekkor egy egész éves ünnepségsorozattal emlékezett a város Szent István király halálának 900. és a török kiűzésének 250. évfordulójára.
A jeles alkalmak tiszteletére szobrokat, emlékműveket avattak, új intézményeket adtak át, a kibővített Városháza udvarán pedig kihelyezett országgyűlést tartottak.
A séta résztvevői Váczi Márk várostörténész vezetésével ismerkedhetnek meg a város egyik legfontosabb időszakának helyszíneivel, eseményeivel és nevezetességeivel, melyek ma is hatással vannak a város arculatára. A séta augusztus 30-án, szerdán 17.00 órakor indul az Országalmától, a találkozó Tourinform Iroda előtt lesz, a részvételi díj 1500 Ft/fő. Regisztrálni itt lehet!
