-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Megdőlhet a melegrekord
Akár az abszolút magyar melegrekord is megdőlhet a jövő hét elején. A meteorológusok szerint hétfőn és kedden tetőzik a hőség, amikor több helyen 40 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Széleskörű összefogás a közbiztonságért - szeptembertől bűnmegelőzést is oktatnak a KJF-en
Szabadon választható tantárgyként építi be a bűnmegelőzést az alapképzésbe és a szakirányú továbbképzésekbe a Kodolányi János Főiskola. A KJF a képzés oktatói hátterét a Belügyminisztérium Bűnmegelőzési Akadémiájával közösen biztosítja. Az ünnepélyes szerződés aláíráson jelen volt Székesfehérvár polgármestere is, aki kiemelte, a város büszke a főiskolára, hogy országos szinten is megalapozta a képzés lehetőséget. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szerződésben vállalta, hogy népszerűsíti és ösztönzi a bűnmegelőzési oktatást és képzést az információs csatornáin keresztül, valamint szolgáltató és módszertani segítséget is nyújt.
Szabadon választható tantárgyként építi be a bűnmegelőzést az alapképzésbe és a szakirányú továbbképzésekbe a Kodolányi János Főiskola. A KJF a képzés oktatói hátterét a Belügyminisztérium Bűnmegelőzési Akadémiájával közösen biztosítja. Az ünnepélyes szerződés aláíráson jelen volt Székesfehérvár polgármestere is, aki kiemelte, a város büszke a főiskolára, hogy országos szinten is megalapozta a képzés lehetőséget. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szerződésben vállalta, hogy népszerűsíti és ösztönzi a bűnmegelőzési oktatást és képzést az információs csatornáin keresztül, valamint szolgáltató és módszertani segítséget is nyújt.
A Kodolányi János Főiskolán ma került sor annak az együttműködési megállapodásnak az aláírására, amelynek keretében a Belügyminisztérium Bűnmegelőzési Akadémia Regionális Oktatási Központot hoz létre a Kodolányi Főiskolával együttműködve. A programban a megyei és a városi önkormányzat, valamint a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság is részt vállalt.
Dr. Szabó Péter KJF főigazgató elmondta, szeptembertől indul a bűnmegelőzési program a Kodolányin, amely várhatóan rendkívül népszerű lesz a hallgatók körében, ezért a nagyelőadóban tartják majd az oktatást. A Belügyminisztérium részéről Dr. Hegedűs András bűnmegelőzési főcsoportfőnök elmondta, több szakmának kell együtt végeznie a bűnmegelőzést ahhoz, hogy eredményeket érhessenek el. A főcsoportfőnök kiemelte, a Bűnmegelőzési Akadémia 2003-ban alakult meg és legfontosabb célkitűzése, hogy főiskolai, egyetemi alapképzésében jelenjenek meg a bűnmegelőzési alapismeretek.
Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér kiemelte, a város büszke a főiskolára, hogy országos szinten is megalapozta a képzés lehetőséget. A polgármester hangsúlyozta, Székesfehérvárnak fontos a közbiztonság, amely nem csak az ittélők, hanem a gazdaság számára is kiemelkedő jelentőségű: a biztonságérzet szerepet játszik abban is, hogy a cégek idehozzák-e a tőkét. A polgármester örömtelinek nevezte, hogy javultak a felderítési mutatók, ugyanakkor az emberek szubjektív biztonságérzetének fontosságát is kiemelte. Warvasovszky Tihamér reményét fejezte ki, hogy remélhetőleg sok fiatal kodolányis kapcsolódik be az oktatási programba.