Széles Gábor a Videoton elnöke a leggazdagabb magyar

 A leggazdagabb magyarok rangsorát 2004-ben Széles Gábor és Demján Sándor vezeti holtversenyben 50-50 milliárd forintos vagyonnal - tette közzé a Manager Magazin kedden megjelent decemberi száma. Széles Gábor a Videoton elnök-vezérigazgatója, az Ikarus elnöke és vezetője a Magyar Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének is. A sikertörténetre ugyanakkor másként emlékezhetnek a Videoton és az Ikarus egykori, elbocsátott dolgozói...
2004.12.07. 08:08 |

 A leggazdagabb magyarok rangsorát 2004-ben Széles Gábor és Demján Sándor vezeti holtversenyben 50-50 milliárd forintos vagyonnal - tette közzé a Manager Magazin kedden megjelent decemberi száma. Széles Gábor a fehérvári székhelyű Videoton elnök-vezérigazgatója, az Ikarus elnöke és vezetője a Magyar Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének is. A sikertörténetre ugyanakkor másként emlékezhetnek a Videoton és az Ikarus egykori, elbocsátott dolgozói...  

 A tavalyi 46 milliárd után 2004-ben a leggazdagabb magyar cím eléréséhez márhez 50 milliárd forintos (becsült) vagyonra volt szükség, amit holtversenyben nyert el a Videoton elnöke és a TriGránit első - olvasható a Manager Magazinban. A harmadik Várszegi Gábor, akinek vagyona 6 milliárddal csökkenve, 40 milliárdra rúg.

 Csányi Sándor csaknem megduplázta vagyonát, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója 30 milliárdos becsült vagyonával az ötödik, megelőzi őt az Arago-birodalom tulajdonosa Leisztinger Tamás.

 A politikusok közül, akárcsak tavaly, a 2004-es listára is ketten kerültek fel: a 70. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök holtversenyben 3,8 milliárddal, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter pedig a 97-99. helyen éppen becsúszott a Top-100-ba 2,7 milliárd forintra becsült vagyonával.

Széles Gábor szakmai életútja

 A jelenleg leggazdagabb magyar Széles Gábor 1945-ben született. Villamosmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen 1971-ben. Tanulmányait a Harvard Egyetemen folytatta, ahol egy vállalatvezetési management programban vett részt.
 Első vállalkozását a Műszertechnika Rt-t 1980-ban indította el és az évtized végére Magyarország egyik legnagyobb és legsikeresebb vállalatává fejlesztette. A Műszertechnika Rt. csoporthoz tartozó vállalatok a termékek és szolgáltatások széles skáláját kínálják a számítástechnikától egészen a fonalgyártásig.

 1991-ben a Széles Gábor vezette konzorcium megnyerte a mai Videoton jogelődjének eszközeire és márkanevére kiírt pályázatot. Széles Gábor 1992 óta elnök-vezérigazgatója a vállalatnak. Az ő ellenőrzése alá tartozik az egyik Eladó és direkt vagy indirekt módon - a kombinált ajánlatot megelőzően - az ő tulajdonában van a részvények megközelítőleg 48%-a. 1997 óta az Ikarus elnöke, amely korábban a világ egyik legnagyobb buszgyártójaként volt ismert. Ezt követően az Ikarus átszervezése megtörtént, és a Renault – Iveco csoporttal egy vegyes vállalat felállítására került sor.

 Széles Úr az Elnöke a Magyar Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének . A szervezet legfontosabb célja a magánvállalkozások érdekeinek képviselete, hatékony szerepvállalásuk elősegítése valamint annak biztosítása, hogy ezen magánvállalatok intenzíven részt vehessenek a piacgazdaságra történő áttérés folyamatában. A szövetség a magyar gazdaság megközelítőleg 80%-át fedi le.

Gazdaság

  1. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  2. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  3. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.
  4. Fejérben is felmérik a mezőgazdaság szerkezetét

    A Központi Statisztikai Hivatal az ország 969 településén végzi el az Agrárium 2026 elnevezésű összeírást, amelynek során Fejér vármegyében közel 2000 gazdálkodó válaszait várják. A KSH szakemberei számítanak a gazdák együttműködésére, a nem kiemelt egyéni gazdaságoknak május 31-ig van lehetőségük az online válaszadásra, ezt követően összeírók keresik fel azokat, akiktől online nem érkezett adat.

    2026.05.27.