-
Gyógyulás egy nap alatt
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.
2025.12.03. -
Emlékdiplomás tanárok köszöntése
Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat kedden a Hiemer-házban. Székesfehérvár városának hagyományos ünnepségén arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket adtak át a pedagógusi életpálya megbecsüléseként. A város közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét.
2025.12.02. -
Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron
Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.
2025.12.04. -
Finisben a csomópont átépítése
Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.
2025.12.04.
Fehérvárra látogatott az Örmény Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövete
Dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel a kulturális és a gazdasági együttműködési lehetőségekről egyeztettek a Városházán, majd városunk nevezetességeivel ismerkedett a diplomata.
Egy konkrét felajánlást is megfogalmaztak a találkozón: az Önkormányzat közreműködésével minden segítséget megadnak a fehérvári és környékbeli családoknak, hogy felkutassák a világháborúban örmény területen elhunyt katonafelmenőik emlékét.
Dr. Ashot Smbatyan a matematikával és a közgazdaságtannal, illetve a diplomáciával kötötte össze életét. Korábban dolgozott egyetemi kutatóként és főiskolai oktatóként, majd több országban képviselte már hazáját, 2023 májusa óta pedig az Örmény Köztársaság magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagyköveti feladatait látja el.
Pénteken bemutatkozó látogatásra érkezett, és hogy a kulturális és a gazdasági együttműködési lehetőségekről egyeztessen Székesfehérvár vezetőivel. Akopjan Nikogosz, az Országgyűlés örmény szószólója is elkísérte őt, a helyi örmény közösség képviseletében pedig a nagymúltú és köztiszteletben álló Abkarovits család tagja, Dr. Abkarovits Géza csatlakozott a találkozóhoz.

Dr. Ashot Smbatyan nagykövet első alkalommal járt Székesfehérváron. Elmondta, hogy nagyon gyönyörűnek tartja Budapestet és városunkat is, „az eddig látottak alapján Székesfehérvár az egyik kedvenc városom lesz”.
Hangsúlyozta: mindkét országnak régi történelmi gyökerei vannak, véleménye szerint ez jó alap lehet a jelenbeli közös gondolkodásra. Felvetette egy testvérvárosi együttműködés lehetőségét is.
„Magyarországon körülbelül ötezer örmény származású ember él. Nemrégiben voltak a nemzetiségi választások is, ahol szerencsére az örmény közösségek is igen aktívak voltak.” – mondta Dr. Ashot Smbatyan, kiemelve, hogy Székesfehérváron is erős gyökerekkel, örmény felmenőkkel rendelkező családok élnek.
Az egyeztetés kapcsán dr. Cser-Palkovics András is az együttműködés szorosabbra fonásáról – akár a konzuli szolgálat megerősítésével – beszélt. A testvérvárosi kapcsolatokról szólva a polgármester azt hangsúlyozta, hogy ennek fontos tartalmat is adni, amire példaként a nemzetközi néptáncfesztivált és a gazdasági lehetőségeket emelte ki.
„Történelmünkben is vannak kapcsolódási pontok, például, hogy az itteni, egykori orosz katonatemetőben örmény nemzetiségű katonák is nyugszanak. Örményországból szoktak is érkezni családtagok, felkeresni szeretteik sírját. Az ő eligazításuk, segítésük szép, emberi gesztus lehet. Nagykövet úr felhívta a figyelmet egy ottani, jelentős katonatemetőre, amelyben magyar – és vélhetően fehérvári – katonák is nyugszanak. Ha valaki tudja, hogy rokonai között van, aki örmény területen lévő egykori hadifogolytáborban halt meg, most lehetősége van felőlük érdeklődni. Egyre pontosabb nyilvántartásuk van, amelyből szomorú apropóból, de bizonyosságot szerezhetnek a leszármazottak.” – tolmácsolta a polgármester az örmény nagykövet és szószóló felhívását a fehérváriak felé. Mint mondta: az Önkormányzat szívesen vállalja ebben a közvetítőszerepet.
A városházi egyeztetést követően a Belvárosban tett sétát az örmény delegáció, megismerkedve Székesfehérvár nevezetességeivel. A találkozón részt vett Lehrner Zsolt alpolgármester is.
