-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Székesfehérvárra látogatott a török nagykövet
Oya Tuzcuoğlu, a Török Köztársaság magyarországi nagykövete látogatott ma Székesfehérvárra. A diplomatát a város polgármestere fogadta. Oya Tuzcuoğlu nagykövetasszony példaértékűnek nevezte a magyar-török kapcsolatokat, kiemelve, hogy a két nép sokat harcolt egymás ellen a történelem során, mára azonban barátsággá alakult a viszony. KÉPGALÉRIA a kiállítás megnyitójáról
2009.04.07. 11:29 |
Oya Tuzcuoğlu, a Török Köztársaság magyarországi nagykövete látogatott ma Székesfehérvárra. A diplomatát a város polgármestere fogadta. Oya Tuzcuoğlu nagykövetasszony példaértékűnek nevezte a magyar-török kapcsolatokat, kiemelve, hogy a két nép sokat harcolt egymás ellen a történelem során, mára azonban barátsággá alakult a viszony.
KÉPGALÉRIA a kiállítás megnyitójáról
Warvasovszky Tihamér polgármester elsőként a város gazdaságáról beszélt a török nagykövetnek, kiemelve, hogy sok külföldi cég működik a városban, számos ipari park létesült, erős az oktatási rendszer és kedvező Székesfehérvár földrajzi-logisztikai fekvése is. A város nemzetközi kapcsolatairól szólva a polgármester kiemelte a törökországi Kocaeli városával létrejött megállapodást. (2007 novemberében Kocaeli főpolgármestere Ibrahim Karaosmanoglu és Warvasovszky Tihamér egy olyan szándéknyilatkozatot írtak alá, ami gazdasági és kulturális kapcsolatokat jelent a két településnek.) Székesfehérvár 2007 novemberében fogadta a török város delegációját, majd 2008 novemberében Székesfehérvár Megyei Jogú Város delegációja látogatott Kocaelibe, ahol felavatták a Tököli emlékházat. Székesfehérvár polgármestere a látogatással kapcsolatban kiemelte: jó volt érezni, hogy a török emberek rokonnak, barátnak tekintik a magyarokat.
Oya Tuzcuoğlu nagykövet asszony köszönetet mondott a "Magyarok nyomai Törökországban" című kiállítás megrendezéséért. A török-magyar kapcsolatokat példaértékűnek nevezte, kiemelve, hogy a két nép sokat harcolt egymás ellen a történelem során, mára azonban barátsággá alakult a viszony. A nagykövetasszony elmondta, hogy török követség már 1924 óta van Magyarországon, gyakorlatilag azóta folyamatosan működik. Törökország gazdasági potenciáljáról szólva kiemelte, hogy az ország komoly gazdasággal és kereskedelemmel rendelkezik: jelenleg a világ 16. legerősebb gazdasága és az egyik legtöbb külföldi befektetést vonzó ország.
KÉPGALÉRIA a kiállítás megnyitójáról

Warvasovszky Tihamér polgármester elsőként a város gazdaságáról beszélt a török nagykövetnek, kiemelve, hogy sok külföldi cég működik a városban, számos ipari park létesült, erős az oktatási rendszer és kedvező Székesfehérvár földrajzi-logisztikai fekvése is. A város nemzetközi kapcsolatairól szólva a polgármester kiemelte a törökországi Kocaeli városával létrejött megállapodást. (2007 novemberében Kocaeli főpolgármestere Ibrahim Karaosmanoglu és Warvasovszky Tihamér egy olyan szándéknyilatkozatot írtak alá, ami gazdasági és kulturális kapcsolatokat jelent a két településnek.) Székesfehérvár 2007 novemberében fogadta a török város delegációját, majd 2008 novemberében Székesfehérvár Megyei Jogú Város delegációja látogatott Kocaelibe, ahol felavatták a Tököli emlékházat. Székesfehérvár polgármestere a látogatással kapcsolatban kiemelte: jó volt érezni, hogy a török emberek rokonnak, barátnak tekintik a magyarokat.
Oya Tuzcuoğlu nagykövet asszony köszönetet mondott a "Magyarok nyomai Törökországban" című kiállítás megrendezéséért. A török-magyar kapcsolatokat példaértékűnek nevezte, kiemelve, hogy a két nép sokat harcolt egymás ellen a történelem során, mára azonban barátsággá alakult a viszony. A nagykövetasszony elmondta, hogy török követség már 1924 óta van Magyarországon, gyakorlatilag azóta folyamatosan működik. Törökország gazdasági potenciáljáról szólva kiemelte, hogy az ország komoly gazdasággal és kereskedelemmel rendelkezik: jelenleg a világ 16. legerősebb gazdasága és az egyik legtöbb külföldi befektetést vonzó ország.