Székesfehérvárra költözhet a Honvédelmi Minisztérium

Az új kabinet első ülésén kérte fel Orbán Viktor Hende Csaba honvédelmi minisztert, tekintse át annak lehetőségét, hogy a Honvédelmi Minisztérium Székesfehérvárra költözzön legkésőbb 2016. március 15-ig. A pénteki miniszterelnöki bejelentést rendkívüli sajtótájékoztatón üdvözölte Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Cser-Palkovics András polgármester. Mint elhangzott: egy város életében ritkán adódik ilyen fontos pillanat, amely hosszú távon is a legjelentősebb magyar városok közé emeli Székesfehérvárt.
2014.06.06. 17:55 |
Az új kabinet első ülésén kérte fel Orbán Viktor Hende Csaba honvédelmi minisztert, tekintse át annak lehetőségét, hogy a Honvédelmi Minisztérium Székesfehérvárra költözzön legkésőbb 2016. március 15-ig. A pénteki miniszterelnöki bejelentést rendkívüli sajtótájékoztatón üdvözölte Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Cser-Palkovics András polgármester. Mint elhangzott: egy város életében ritkán adódik ilyen fontos pillanat, amely hosszú távon is a legjelentősebb magyar városok közé emeli Székesfehérvárt.

Cser-Palkovics András polgármester rendkívüli sajtótájékoztatón reagált a bejelentésre. Elmondta, hogy egy város életében ritkán van ilyen bejelentés és Székesfehérvár mindent megtesz annak érdekében, hogy a Honvédelmi Minisztérium a városban működhessen. Olyan rangot és elismerést ad ez a döntés, ami jelzi, hogy a várost hosszútávon is a legjelentősebb magyar városok közé emeli. Az államigazgatásban is olyan fontos szerepet tölthet be Fehérvár, ahol minisztérium dolgozik. A város azonnal elkezdi a munkát, éppen ezért a jövő héten keddre a rendkívüli közgyűlést hívok össze, ahol az önkormányzat reményeim szerint nyilatkozni fog arról, hogy mindent megtesz azért, hogy Székesfehérváron működhessen 2016-tól a Honvédelmi Minisztérium.
 „Székesfehérvár ezer éve katonaváros, Szent István óta visszük tovább ezeket a hagyományokat. Éppen ezért nagy öröm mindenki számára, hogy Magyarország miniszterelnöke úgy gondolja, hogy Székesfehérvár adjon otthont a jövőben a Honvédelmi Minisztériumnak. Európában több példa is van arra, hogy nem a fővárosban működik az összes minisztérium. Székesfehérváron nemcsak élhető környezetet, hanem minden egyéb szükséges feltételt is biztosítani tudunk, hogy itt működhessen a Honvédelmi Minisztérium. Hosszú évek óta hisszük, mondjuk: Székesfehérvár ennek a térségnek a központja, és ez a mai bejelentés is azt támasztja alá, hogy Székesfehérvárnak vonzása és súlya van.” – emelte ki Vargha Tamás országgyűlési képviselő, aki a pénteki bejelentést annak bizonyítékaként értékeli, hogy „nemcsak Székesfehérvárról vezet Budapestre az út, hanem Budapestről Székesfehérvárra is.”
 
A Honvédelmi Minisztérium és a Honvéd Vezérkar állománya összesen 520 fő, ám ahogy azt Székesfehérvár polgármestere kiemelte, közülük sokan családjaikkal együtt költözhetnek ide, amely miatt a város nagy felelősséggel készül a 2016. március 15-ig tartó időszakra.
 

 Fazekas Sándor földművelésügyi tárcavezetőnek a minisztériuma Debrecenbe költözését - szintén 2016. március 15-ig - kell megvizsgálnia. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek pedig a Miniszterelnökség vidékfejlesztési államtitkársága Kecskemétre költözését kell megvizsgálnia. Utóbbi azonban már hamarabb megtörténne, legkésőbb az idei év végéig. Az új kormányszóvivő tájékoztatása szerint a miniszterelnök - lehetőség szerint - kedden kívánja felterjeszteni az összes államtitkár személyét Áder János köztársasági elnökhöz kinevezésre. A miniszterek kinevezése, majd parlamenti eskütétele után, péntek délután tartotta első ülését a harmadik Orbán-kormány.

Magyarország

  1. Nemzeti összetartozás napja

    Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját a nemzeti összetartozás napjává. A trianoni békeszerződés kimondta, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlott, ennek következményeként Magyarország területe 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18,2 millióról 7,6 millióra csökkent. A magyar állam elvesztette területének mintegy kétharmadát, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát.

    2026.06.04.
  2. Újabb forgalomkorlátozás M7-esen

    A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) tájékoztatása szerint ezen a hétvégén (május 16. és 17.) befejeződik az M7 feletti régi, velencei híd bontása, azonban a korábban jelzett munkálatok ütemezése és az azokkal járó korlátozások megváltoztak.

    2026.05.15.
  3. Megalakult az új Országgyűlés - letette a miniszterelnöki esküt Magyar Péter

    Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton. A 199 fős Országgyűlésben a Tisza Pártnak 141, a Fidesznek 44, a KDNP-nek nyolc, a Mi Hazánknak hat képviselője van. A képviselők a történelmi zászlók előtt tettek esküt.

    2026.05.09.
  4. Hétvégi forgalomkorlátozás az M7-esen Velencénél - bontják a régi gyalogos hidat

    Szerda reggel birtokba vehették a közlekedők az új Velencei gyalogos- és kerékpáros hidat. Az új híd megnyitása után megkezdődik a régi híd elbontása. A bontási munkák ütemezetten, a 2026. május 9–10. és a május 16–17. közötti hétvégéken, szombatról vasárnapra virradó ÉJSZAKAI IDŐSZAKBAN zajlanak - adta hírül az MKIF Zrt.

    2026.05.08.