-
Királyok a Belvárosban
A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.
2026.08.01. -
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31.
Székesfehérvárra érkezett szombaton a Hungaria Classic Oldtimer Szuperkupa
A Hungaria Classic Oldtimer Szuperkupa egy közúton zajló, az előírt, pontos idők és a közlekedési szabályok mindenkori betartásán alapuló veteránautós túra, melyet immár 24. alkalommal rendeztek meg.
A mezőny Észak- és Közép-Dunántúl útjain kanyargott, a Zsámbék – Mány – Vál – Velence – Székesfehérvár – Gánt – Vérteskozma – Gánt – Csákberény – Bodajk – Bakonycsernye – Ácsteszér – Bakonysárkány – Mór – Bokod – Oroszlány útvonalon. A többség hazai résztvevő volt, de jöttek Ausztriából és Csehországból is. Székesfehérvár tavaly is versenyhelyszín volt.
A népes és látványos mezőny fehérvári megállópontja a szervező PEPITACARPIT Kft. Bárándi úti telephelyének környéke volt, ide érkezett több mint hatvan jármű, köztük Ferrarik, Porschek, Jaguárok, Mercedesek, Lotusok, Ladák és Fiatok. A begördült autócsodák az utca végén teljesítették az 1/100-as feladatot, melynek lényege a precizitás: századmásodperces pontossággal kellett végighaladniuk egy szakaszon, lehetőleg minél kevesebb időtévedéssel, azaz hibaponttal. A végén összesítik az egyes helyszíneken szerzett eredményeket, melyek eredménye dönt a helyezésekről.
A “guruló cirkuszt” Vargha Tamás országgyűlési képviselő, honvédelmi miniszterhelyettes is megnézte Székesfehérvár polgármesterével közösen. Dr. Cser-Palkovics András örömét fejezte ki annak kapcsán, hogy a gyönyörű, régi autók újra Székesfehérvárra érkeztek. Köszönetet mondott a PEPITACARPIT Kft-nek, amely ezt lehetővé tette, és – mint mondta – büszkék lehetünk arra, hogy ilyen vállalkozás is működik a városunkban. Visszavárjuk a versenyt a jövőben is!
Az oldtimer minősítést a legalább harmincéves kort elért járművek kaphatják meg, a versenyeken való részvétel egyik fontos feltétele, hogy nagyon jó műszaki állapotban legyenek. Korábban akár két-három szerviz autó is kísérte a mezőnyt a meghibásodások miatt, ma már azonban nagyon ritkán fordul elő, ha egy-egy autó műszaki probléma miatt kiesik a versenyből. Ez a hobbi szerelem, amely nagyon komoly értékmentésnek is minősül.