-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Székesfehérváron rendezték a Zrínyi - Gordiusz Matematika Versenyt
„A matematika nem ismer határokat, alapvetései a világ értelmezésének egyetlen lehetőségei”- hangzott el az Országos Matematika Verseny döntőjének székesfehérvári záróünnepségén. A találkozóra tavaly szeptemberben több mint 63 ezer nevezés érkezett. Idén először a határon túli gyermekek is megmérethették magukat, a háromnapos versenyre a Vajdaságból, Kárpát-Ukrajnából, Felvidékről és Erdélyből is érkeztek diákok.
2010.04.04. 21:08 |
Több mint hatvanháromezer diák indult a tavaly meghiredett Zrínyi- Gordiusz Matematikaversenyen. Ebben az évben először a verseny szervezői a Kárpát- medence magyar ajkú gyermekeit is megszólították. Az országos döntőt most először rendezhette meg Székesfehérvár.

„A matematika nem ismer határokat, alapvetései a világ értelmezésének egyetlen lehetőségei”- hangzott el az Országos Matematika Verseny döntőjének székesfehérvári záróünnepségén. A találkozóra tavaly szeptemberben több mint 63 ezer nevezés érkezett. Idén először a határon túli gyermekek is megmérethették magukat, a háromnapos versenyre a Vajdaságból, Kárpát-Ukrajnából, Felvidékről és Erdélyből is érkeztek diákok. A kisiskolás harmadikosoktól a gimnázium pályaválasztói mérhették össze tudásukat korosztályuknak megfelelően. A 21. század fiatal matematikusai éppen huszonegyedszer találkozhattak a neves versenyen. A rendezvény különlegessége, hogy most először Arany Dániel és Láng Hugó neves matematikusainak városa adott otthont a rangos eseménynek. A Zrínyi- Gordiusz díjátadón a legtöbb pontot elért tanulókat jutalmazták, különdíjban pedig a legsikeresebb határon túli diákok és a legtehetségesebb székesfehérvári matekosok részesültek. A díjakat a matematikát tanítók egyesületének vezetői, város polgármestere, az oktatási bizottság elnöke valamint a Fehérvár Médiacentrum hírigazgatója adta át a versenyzőknek.