-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Székesfehérváron rendezték a közlekedés-biztonsági vetélkedő megyei döntőjét
Az országos közlekedés-ismereti vetélkedő megyei döntőjét kedden rendezte meg az Országos és a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság Székesfehérváron. A felmenő rendszerű vetélkedő megyei döntőjét iskolai illetve városi forduló előzte meg, ahol KRESZ, vezetéstechnikai és egészségügyi elméleti tesztlapot töltöttek ki a fiatalok - közölte Barkóczi József, a bizottság titkára. Kerékpárosok közül I. helyen végzett Meleg László a József Attila Kollégium színeiben, II. lett Liszi Norbert a Váci Mihály Szakközépiskola tanulója és a III. helyezett Sénik László szintén a Váci Mihály Szakközépiskola diákja lett.
2007.03.14. 08:13 |
Az országos közlekedés-ismereti vetélkedő megyei döntőjét kedden rendezte meg az Országos és a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság Székesfehérváron. A felmenő rendszerű vetélkedő megyei döntőjét iskolai illetve városi forduló előzte meg, ahol KRESZ, vezetéstechnikai és egészségügyi elméleti tesztlapot töltöttek ki a fiatalok - közölte Barkóczi József, a bizottság titkára. Kerékpárosok közül I. helyen végzett Meleg László a József Attila Kollégium színeiben, II. lett Liszi Norbert a Váci Mihály Szakközépiskola tanulója és a III. helyezett Sénik László szintén a Váci Mihály Szakközépiskola diákja lett.
Segéd-motorkerékpáros kategóriában I. helyezett Hevesi Imre Váci Mihály Szakközépiskola, II. Gadó Gábor József Attila Kollégium, III. Kádár Dávid Vácis tanuló. A személygépkocsi kategóriában I. helyezett Szabó Tamás Váci Mihály Szakközépiskola, II. Klupács Anikó Kodolányi János Szakközépiskola, III. Mézner Ádám JAK. A kerékpáros- segéd-motorkerékpáros kategóriában az I-II. helyezettnek azonos pontszáma lett, holtverseny alakult ki, végül is az elméleti tesztek pontkülönbségei alakították ki a végeredményt. Az országos döntő Egerben lesz, április végén.
Segéd-motorkerékpáros kategóriában I. helyezett Hevesi Imre Váci Mihály Szakközépiskola, II. Gadó Gábor József Attila Kollégium, III. Kádár Dávid Vácis tanuló. A személygépkocsi kategóriában I. helyezett Szabó Tamás Váci Mihály Szakközépiskola, II. Klupács Anikó Kodolányi János Szakközépiskola, III. Mézner Ádám JAK. A kerékpáros- segéd-motorkerékpáros kategóriában az I-II. helyezettnek azonos pontszáma lett, holtverseny alakult ki, végül is az elméleti tesztek pontkülönbségei alakították ki a végeredményt. Az országos döntő Egerben lesz, április végén.