-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Fehérváron lesz a tizedik jubileumi felnőtt női és férfi öttusa világkupa
„Az Alba Volán SC 1997-ben fogalmazta meg sportpolitikai koncepcióját, amely az elmúlt évtizedeket meghatározta. Az öttusára vonatkozóan ebben négy prioritás szerepelt; az utánpótlás-nevelés koncepciója, ifjúsági, junior és felnőtt világversenyeken kimagasló eredmények elérése, ilyen versenyek megrendezése - elsősorban azért, hogy az utánpótlás korúak közvetlen közelről láthassák a világ élvonalát - és az infrastrukturális fejlesztések.” - emelte ki Tóth István, a sportklub elnöke.
„Az elmúlt esztendőkben ez a szervezőcsapat már több fantasztikus versenyt rendezett, két évvel ezelőtt az év nemzetközi versenye címet is elnyerte a klub, így okkal remélhetjük azt, hogy ez májusban is így lesz a város biztosítja mindehhez az anyagi és infrastrukturális hátteret.” - hangsúlyozta Mészáros Attila.
Székesfehérvár alpolgármestere megköszönte a Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) és az Alba Volán SC öttusa-szakosztályának, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan Fehérvár 2019-ben sem marad nagy nemzetközi verseny híján. „Gyakorlatilag világbajnoki mezőny fog összegyűlni májusban Székesfehérváron, hiszen a világkupa-sorozat végén, a világkupadöntő győztese tokiói olimpiai kvótát szerezhet.” - vélekedett Gallai István, a Magyar Öttusa Szövetség főtitkára, aki megköszönte Székesfehérvárnak, hogy ismét partnerünk lesz és idehozhatják rangos versenyüket.
„Mivel jövőre világbajnokság is lesz, Budapesten, feltétlenül szükségünk volt egy olyan városra, amelyre a feladatok nagy részét bízhatjuk. Székesfehérvár az elmúlt esztendőkben bebizonyította, hogy tökéletesen el tudja látni azokat a feladatokat, amelyek szükségesek egy ilyen nagy verseny megrendezéséhez. Két héttel ezelőtt volt a Nemzetközi Öttusaszövetség kongresszusa, ott vált véglegessé, hogy megrendezhetjük ezt a versenyt. A tárgyalás másfél percig tartott, mikor elmondtam, hogy ezt a versenyt Fehérváron szeretnénk megrendezni, a nemzetközi szövetség vezetői pillanatok alatt rábólintottak és teljes nyugalommal hátradőltek, mert mint mondták, biztosak benne, hogy itt minden rendben lesz.” - tette hozzá Gallai István, szövetségi főtitkár.
„Nagyon örülök, hogy sikerült Székesfehérvárra hozni ezt a versenyt, a technika, a lőtér, a lovaspálya, az elhelyezés szempontjából nagyon hasonló körülmények lesznek, mint a világbajnokság helyszínén. A Bregyó Sportcentrumban lesz a lovaglás, a bónuszvívás és a kombinált szám (futás-lövészet), az úszást a városi uszodában, míg a vívást a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége sportcsarnokában rendezzük meg.” - tájékoztatott Kármán Sándor, versenyigazgató.
Vörös Zsuzsanna, a Volán SC öttusa szakosztályának igazgatója örömének adott hangot, hogy a világkupákon megszokott 4-4 magyar versenyző helyett 12-12 hazai öttusázó indulhat, vagyis sok fiatal lehetőséget kap majd a rutinos versenyzők mellett.