-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Székesfehérváron jelentették be a jelnyelvi tolmácsszolgálatok támogatására kiírt pályázatot
Közel 390 millió forintra pályázhatnak a jelnyelvi tolmács- szolgálatok. Ezt Czibere Károly, az EMMI szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára és Tapolczai Gergely, országgyűlési képviselő jelentette be Székesfehérváron, a Fejér Megyei Jelnyelvi Tolmácsszolgálat központjában. Az elkövetkező három évben 19 megyei és 3 fővárosi jelnyelvi tolmácsszolgálat működésére, üzemeltetésére biztosít lehetőséget a meghirdetett pályázat.
2015.04.22. 06:43 |
Közel 390 millió forintra pályázhatnak a jelnyelvi tolmácsszolgálatok. Ezt Czibere Károly, az EMMI szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára és Tapolczai Gergely, országgyűlési képviselő jelentette be Székesfehérváron, a Fejér Megyei Jelnyelvi Tolmácsszolgálat központjában.
A mindennapok során számos szituációban segítenek a tolmácsok, hogy a siketek számára is akadálymentes legyen a kommunikáció. 2003 óta működnek a jelnyelvi tolmácsszolgálatok, melyek a sorstársak önálló életvitelét és társadalmi esélyegyenlőségük előmozdítását segíti. Most közel 390 millió forintra pályázhatnak a jelnyelvi tolmácsszolgálatok. Az elkövetkező három évben 19 megyei és 3 fővárosi jelnyelvi tolmácsszolgálat működésére, üzemeltetésére biztosít lehetőséget a meghirdetett pályázat. Az úgynevezett kontakt – azaz a videó alapú távjeltolmács-szolgáltatás – beépítésével pedig mindez tovább bővíthető és fejleszthető.

Ez a forma igen népszerű éppen ezért további forrásokat igyekeznek erre is biztosítani, a működésre fordítható 390 millió forint fölött. Az államtitkár azt is hangsúlyozta, a hosszú távú cél, hogy a jelnyelvi tolmácsszolgálatok akár egyfajta normatív támogatás mellett működjenek. „Azt gondolom, hogy ez a mostani majdnem 400 milliós támogatás is a kiegyensúlyozott, hosszútávon fenntartható és kiszámítható finanszírozás irányába tett fontos lépés. Gondoljunk arra, hogy 2009-10-ben mintegy 200 millió forint állt rendelkezésre, erre a célra. Az elmúlt négy évben pedig megdupláztuk az erre a célra szolgáló összeget. És ezzel is érzékelhető, hogy a kormány elkötelezett ennek a szolgáltatásnak a további fejlesztésében.”
Évente 40 ezer óra tolmácsolást nyújtanak a szolgálatok mintegy 2 és fél ezer sorstársnak. A mostani pályázat a siket, nagyothalló és siketvak személyek jelnyelvi tolmácsszolgáltatáshoz való hozzáférését biztosítja.