-
Kiss József emléktábla
Az Alba Regia Állami Építőipari Vállalat egykori vezérigazgatója, Kiss József munkássága és életműve előtt tiszteleg az az emléktábla, amelyet március 27-én 15.00 órakor avatnak fel az ARÉV egykori székházának falán.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Bővítések az ipari parkokban
Több fejlesztés is zajlik Székesfehérvár ipari parkjaiban. A Harmann Becker Kft. egy 52 milliárdos fejlesztési programot indít, a Howmet Köfémben pedig egy új gyártócsarnokot adtak át.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte Székesfehérvárt, elhunyt Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit.
2026.03.25.
Székesfehérváron is megemlékeztek a hazáért halt honvédekről
Székesfehérvár több helyszínnel csatlakozott a Háborús Emlékhelyeket Gondozók Társasága és tagszervezetei által szervezett Nemzetközi Gyertyagyújtási Akcióhoz. Az emlékezők november 11-én 11 óra 11 perckor egy szál gyertyát gyújtottak a 17-es ezred, a 69-es ezred, a 10-es huszárok, valamint a Fekvő katona emlékműnél és a Gyergyó téren.
2014.11.11. 12:35 |
Székesfehérvár több helyszínnel csatlakozott a Háborús Emlékhelyeket Gondozók Társasága és tagszervezetei által szervezett Nemzetközi Gyertyagyújtási Akcióhoz. Az emlékezők november 11-én 11 óra 11 perckor egy szál gyertyát gyújtottak a 17-es ezred, a 69-es ezred, a 10-es huszárok, valamint a Fekvő katona emlékműnél és a Gyergyó téren.
A Háborús Emlékhelyeket Gondozók Társasága felkérte a háborúkban elhunyt katonák ma élő hozzátartozóit, a közélet jeles képviselőit, a művészeket, tudósokat, valamint az iskolák, önkormányzatok, egyházak, magyar és külföldi civil szervezetek képviselőit és a katonai szervezetek illetve fegyveres testületek parancsnokait, hogy csatlakozzanak a közös megemlékezéshez.

A Géza utca Királysor kereszteződésben a Széna Téri Általános iskola kisdiákjaival és a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola diákjaival közösen gyújtott gyertyát Deák Lajosné önkormányzati képviselő.
November 11-én 11 óra 11 perckor minden résztvevő a lakóhelye szerinti emlékműnél, katonai temetőben, parcellákon vagy a lakásuk illetve iskolájuk ablakában egy szál mécses vagy gyertya meggyújtásával fejezte ki tiszteletét a hazáért halt katonák iránt. A centenáriumi kegyeleti megemlékezés fővédnöke Böjte Csaba testvér, a dévai Szent Ferenc Alapítvány kuratóriumi elnöke volt.
Székesfehérváron többek között a Zichy-ligetben, a Vörösmarty téren, a Városháza téren és a Bazilika oldalában, a Király soron és a Géza utcában is gyertyát gyújtottak az emlékezők. A Zichy ligetben megrendezett ünnepségen Horváth-Tancsa Ágnes és Viza Attila tanácsnokok, valamint Róth Péter alpolgármester is részt vett a programon Székesfehérvár Önkormányzatának képviseletében.

Nemcsak hazánkban, hanem a világ számos országában november 11-e a nagy háborúkban hősi halált halt katonák hivatalos emléknapja. Angliában ez a nap a Remembrance Day (emlékezés napja), amit Armistice Day-nek (fegyverszünet napja), vagy Poppy Day-nek (pipacs napja) is neveznek. A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola az intézmény környékén élő lakókkal közösen szervezett programot az Emlékezés Napjához kapcsolódóan. A művészetis diákok piros pipacsokat festettek az intézmény háta mögött, a patakpart mentén futó falfelületre, így tisztelegve a háborúban elhunyt hősök előtt.

