-
Gasztronómiai továbbképzés oktatóknak
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetséggel közösen 5 akkreditált továbbképzést valósít meg úttörőként, egyedülálló módon, országos szinten. Az első alkalomra csütörtökön reggel került sor az SZSZC Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában.
2026.02.26. -
Miből és mire?
Március 4-én szerdán 17.00 órától Miből és mire? Székesfehérvár 2026-os éve a költségvetés szempontjából címmel hirdet előadást a Tarsoly Egyesület. Az előadó Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere lesz.
2026.02.26. -
A kommunizmus áldozataira emlékeztek
A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján közös megemlékezést tartott Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Vármegyei Önkormányzat az ’56-osok terén. 1947-ben február 25-én tartoztatták le és a Szovjetunióba hurcolták Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát.
2026.02.25. -
Fókuszban a digitális gyermekvédelem
Megtartotta éves gyermekvédelmi szakmai tanácskozását az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ. A jelző- és észlelőrendszer tagjai minden év február végéig értékelik az előző esztendő tapasztalatait, statisztikáit és szakmai kihívásait.
2026.02.25.
Székesfehérváron is épül honvédelmi sportközpont
Újabb tizenegy honvédelmi sportközpont építéséről döntött a Kormány - az első ütemben a székesfehérvári létesítmény is helyet kapott - számolt be Facebook oldalán Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője.
2020.08.12. 16:33 |
Egy keddi kormányhatározat szerint újabb tizenegy honvédelmi sportközpont épül kormányzati támogatással, többek között Székesfehérváron is lesz ilyen létesítmény.
Ezek olyan, lőterekkel is rendelkező multifunkcionális szabadidős sportlétesítmények lesznek, amik „közösségi programok, sportlövész, küzdősport, általános képességfejlesztő foglalkozások, valamint elméleti képzések megtartására lesznek alkalmasak”.
A honvédelmi sportközpontok szinte teljes mértékben központi forrásból épülnek, az elkészült létesítmények vagyonkezelőjét pedig a Honvédelmi Minisztérium dolga lesz kijelölni. Az önkormányzatoknak csak az államra átruházott telek értékével, illetve a közművesítés költségeivel kell beszállniuk a beruházásokba.