-
Olvad a jég - fokozottan ellenőriznek a rendőrök a tavaknál
Az enyhülő időjárás miatt olvadásnak indult a jég a természetes vízfelületeken, így a Velencei-tó felületén is. A jégbeszakadás következtében bekövetkezett balesetek elkerülése érdekében a jégen tartózkodás szabályait a rendőrök fokozottan ellenőrzik.
2026.01.25. -
Rács mögött a dílerek
A Székesfehérvári Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a két fiatalembert, akik Székesfehérvár különböző pontjain kábítószert ástak el.
2026.01.21. -
Jogerős ítélet
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki 11 alkalommal lopott élelmiszert, jellemzően vodkát.
2026.01.20. -
Elköszöntek a legendától
Takács József tűzoltó alezredes, „Taki”, a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat szakembere hatvanadik életévét betöltve, 36 év vonulós szolgálat után január 16-tól nyugdíj előtti rendelkezési állományba vonult. Videóra vették, ahogy búcsúztak tőle bajtársai.
2026.01.18.
Székesfehérváron is életet mentett a szénmonoxid érzékelő
A tűzoltók mindkét helyszínen méréseket végeztek, amelynek során a műszer szén-monoxid-koncentrációt jelzett. Személyi sérülés nem történt, a nyílt égésterű, gázüzemű fűzőberendezések közelében lévő szén-monoxid-érzékelő időben jelezte a lakóknak a veszélyt, akik azonnal segítséget kértek, kinyitották az ablakokat és elhagyták a lakást. A szén-monoxid-mérgezés veszélyével a melegebb napok beköszöntével is számolni kell azokban a lakásokban, ahol egész évben nyílt égésterű, gázüzemű vízmelegítővel, kazánnal állítják elő a meleg vizet.
Ha ezeknek a készülékeknek a közelében nem megfelelő a levegő-utánpótlás, akkor szén-monoxid keletkezik.
Az ilyen helyiségekben állandó és automatikus szellőzésre van szükség, az ablakokba légbevezetőt kell szerelni, nem elegendő időnként szellőztetni. Ugyanis, ha jól szigetelnek az ajtók és az ablakok, de nincsenek légbevezetők, a nyílt lánggal működő vízmelegítő működés közben elhasználja a helyiség levegőjét és szén-monoxid fejlődik.
Ez a gáz pillanatok alatt létrejön, és már nagyon kis koncentrációban halálos lehet.
A szén-monoxid színtelen, szagtalan gáz, ezért életet menthet, ha a fűtőeszköz egy-másfél méteres körzetében, fejmagasságban működik egy szén-monoxid érzékelő. A katasztrófavédelem rendszeresen ellenőrzi a boltokban elérhető érzékelőket, azonban interneten lehet találkozni nem megbízható készülékekkel. A szén-monoxid-érzékelők pozitív és negatív listája ezen a linken érhető el.