Székesfehérváron dől el a jégkorong arany sorsa - egyenlített a Volán!!!

Hetedik mérkőzés dönt a bajnoki címről az első osztályú jégkorong-bajnokságban, miután a címvédő Alba Volán-Fevita ma ismét legyőzte a DAC-Invitel csapatát, ezzel 2:0-s és 3:1-es hátránya után 3:3-ra kiegyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. Ez a második alkalom a rájátszás történetében, hogy hetedik mérkőzés után hirdetnek bajnokot, s először fordul elő, hogy egy csapat 3:1-es hátrányból kiegyenlít a fináléban.

2005.03.18. 20:42 |

Borsodi jégkorongliga, bajnoki döntő, hatodik mérkőzés: DAC-Invitel-Alba Volán 1-5 (0-1, 0-1, 1-3)

A fehervarsport.hu tudósítása a mérkőzésről:

A mérkőzés elején Borsos 2 plusz 2 perces kiállítást kapott, mert Rajznak kisebb, vérzéssel járó arcsérülést okozott, de ekkor még nem élt a lehetőséggel az Alba Volán-FeVita. Később a DAC-Invitel ugyan fölénybe került, viszont Budai bravúrt bravúrra halmozott, mintegy feledtetve az előző összecsapások kisiklásait.

A folytatásban kétszer kerül dupla előnybe a Volán, ám Szuper többször is egymás után megbabonázta a fehérváriakat, de a 17. percben már ő is tehetetlen volt. Egy távoli lövés elhalt Ladányi lábán, Kovács Cs. eszmélt a leggyorsabban, kapura lőtt, ezt még védte a hazaiak kapusa, Palkovics azonban ajtó-ablak helyzetben bekotorta a pakkot (0-1).

Az első szünet után kimaradt egy újabb hazai létszámfölényes helyzet, majd egy váratlan lövéssel nőtt a különbség. Az eddig leginkább kemény védőmunkájával kitűnt Szuna távoli lapos kísérleténél a korong a botok és lábak sűrűjében csúszott be a hazai ketrecbe (0-2).

A második kapott gól után hirtelen sürgőssé vált a piros-feketéknek.Számtalan helyzetet dogoztak ki a fehérvári kapu előtt. Budai azonban nemcsak remek formában védett,hanem ezúttal Fortuna sem pártolt el tőle.

Az utolsó húsz percben a mindent egy lapra tett fel a hazai gárda, ez azonban megbosszulta magát. A 47. percben a kézsérüléssel bajlódó Ocskay korongot lopott Ladányitól, majd higgadtan értékesítette a szólót (0-3). Három perc elteltével Kovács Cs. lőtte ki a jobb felső sarkot egy pontos centerezés után (0-4). Vas Márton ugyan emberelőnyben szépített (1-4), de ez sem nyugtatta meg Horváth A.-t, aki szándékosan fejbe könyökölte a korábban ellene szabálytalankodó Csibit, s ezért végleges kiállítást kapott.
A hajrában, az 59. percben Palkovics adta meg a kegyelemdöfést, amikor az elfekvő Szuper alatt a hálóba lőtt. (1-5).

Kevesen gondolták volna a keddi összecsapás után, 3-1-es DAC-Invitel vezetésnél, hogy közel egy hét alatt sem dől el a bajnoki arany sorsa. Jövő hétfőn a koronázó városban minden bizonnyal hatalmas csatát láthatnak a szurkolók, amelyen mindkét csapat egyenlő eséllyel korcsolyázik ki a pályára, bár a lélektani előny valljuk meg, most már a Volánnál van.