-
Diákolimpia ezüst a Vörösmartynak
Ezüstéremmel és egyéni díjakkal térhetett haza a IV. korcsoportos Futsal Diákolimpia döntőjéről a Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata. A rekordszámú, 844 nevezett csapatból 12 vehetett részt a hétvégén Gyulán rendezett országos döntőn, ahol a második hely mellett a gólkirálynak és a legjobb mezőnyjátékosnak járó címet is fehérvári diákok érdemelték ki.
2026.02.09. -
Győzelem a Békéscsaba ellen
Vasárnap délután a MÁV Előre Foxconn női csapata hazai pályán fogadta a Békéscsabai Röplabda SE gárdáját és 3-2-es győzelmet aratott a tabellán két hellyel előrébb lévő viharsarkiak ellen. Az izgalmas, végig kiélezett találkozót az ötödik szettben két ponttal nyerte a MÁV.MÁV Előre Foxconn - MBH Békéscsaba 3-2 (25-22, 26-24, 11-25, 22-25, 20-18)
2026.02.08. -
Válogatottak a mászóteremben
A magyar válogatott versenymászók Fehérváron készülnek a világversenyekre. A bemutató edzést a sportmászás barátai is megtekinthették a Horvát István utcában.
2026.02.09. -
Különleges kiállítás a Vidi Múzeumban
Fennállásának 85. évfordulóját ünnepli a Videoton, amelynek alkalmából egész évben különféle programok várják az érdeklődőket Székesfehérváron. Szombaton a csapat múltjához kötődő porcelánokból nyílt időszaki kiállítás a Vidi Múzeumban
2026.02.09.
Székesfehérvári tenisztorna - Piros Zsombor legyőzője feladta a döntőt
Ceng - Droguet 4:1-nél Droguet feladta
képek: huntenisz Facebook
A világranglistán 167. játékos a fináléban a tajvani Ceng Csun Hszinnel (328.) csapott össze, aki 4:1-re vezetett, amikor a francia vállfájdalmakra panaszkodott. Hosszas ápolás következett, lejátszottak még két labdamenetet, majd Droguet jelezte, hogy nem tudja folytatni.
A 22 éves Ceng a negyedik challenger-trófeáját emelhette a magasba. Droguet oldalán honfitársával, Matteo Martineau-val párosban megnyerte szombaton a 75 ezer dollár összdíjazású Kiskút Opent.
A 22 esztendős tajvani Ceng Csun Hszin idei legjobb teljesítményét nyújtotta a héten, hiszen a selejtezőből indulva menetelt a döntőig, a főtáblán háromszor is döntő játszmában harcolta ki a továbbjutást magasabban rangsorolt játékosokkal szemben. A vasárnapi fináléban Tseng fél óra eltelte után 4:1-re vezetett, amikor francia ellenfele kihívta a fizióst (már tegnap is ápolásra szorult), majd egy labdamenet erejéig még folytatta a játékot, ám utána kezet nyújtott, és feladta a mérkőzést.
Chun Hsin Tseng karrierje negyedik Challenger-trófeáját szerezte meg a Kiskút Tenisz Klubban. A díjakat és ajándékokat Marosi Katalin versenyigazgató, Sütő Csilla MTSZ főtitkár és Cser-Palkovics András polgármester adták át.