Székesfehérvári sikerek a tájfutók középtávú- és váltóbajnokságán

A székesfehérvári Alba Regia Atlétikai Klub színeiben induló fiatalok rég nem látott sikereket értek el a Kiskunságban rendezett tájfutó országos váltóbajnokságon. Az atlétikának ebben az ágában a régi fehérvári sikereket folytatják a fiatalok!
2022.06.16. 09:17 |

A bajnoki hétvége szombaton a tájékozódási futók középtávú országos bajnokságával kezdődött, ahol az ARAK utánpótlás versenyzői közül öten kerültek az A döntőbe. A remek eredmények közül kiemelkedik Maráz Levente 4., illetve Maráz Mátyás 5. helye.

Másnap az Országos Váltóbajnokság következett, ahol az ARAK-os a serdülő fiúk hamar az élre álltak és előnyüket végig növelve majd 12 perccel előzték meg a második helyen célba érő Veszprémi Honvéd versenyzőit. A Pintér Gergő, Maráz Levente, Maráz Mátyás összeállítású váltó lehengerlő teljesítménnyel, magabiztosan végzett az első helyen és nyert országos bajnoki címet.

Remekül versenyeztek az ARAK-os lányok is, hisz a tikkasztó melegben az utolsó méterekig küzdeniük kellett a dobogó harmadik fokáért, melyet Zólyomi Dóra, Patkós Fruzsina, Antal Petra hatalmas hajrával 7 másodperc előnnyel szerzett meg.

Az újjáalakuló ARAK-os tájékozódási futó utánpótlás sikere azért is örvendetes, mert utoljára 2016-ban ért el országos bajnokságon dobogós helyezést az egyesület versenyzője.

A fiatalokat felkészítő edzők (Fent Mariann, Harkányi Zoltán, Maráz Gábor) mellett támogató csapat igyekszik megalapozni a további sikereket és várja a tájékozódási futást megismerni vágyó fiatalok csatlakozását!